15 yaşında az sperm gelmesi

Bir insanın bağımlılıktan kurtulması için gereken ideal süre 21 gündür. 21 gün uzak durun mastürbasyondan. Bir ara (13 yaşındayken) ben de aynı hataya düştüm. Bunun yanlış olduğunu, dinimce önemli bir günah olduğunu defalarca kendime hatırlatarak o düşünceyi kendi ruhumun içinde ezdim. Böyle kurtuldum. Ve bence mastürbasyon tamamen gereksiz bir şey.
Bu hormonsal bir ihtiyaç, halk arasında rüyalanma diye geçen olaydan hiç mi haberin olmadı? Sen istemesen bile o sperm çıkar vücuttan. Dininle saçma düşünceleri bağdaştırma.

Taktiğe gerek yok ihtiyacı olanlara verirsin 70 75 kg aralarında geziyorum Allah'a şükür gayet de sağlıklıyım ben herkese günde 5 kere çekin demiyorum ona takıldıysanız.

Beni geçiceksin hocam :D seni boya badana işçisi yapmak lazım.

Hocam çıraklık olarak denedim ya malzeme fazla geliyor diye patron beğendi ama işte maaşı azdı.

@Lizardthebestgoup

Günde 2 sefer, her seferinde video açıp mastürbasyon yapıyorsanız videolara bağımlılığınız var bence. Olabildiğince dışarı çıkmaya çalışıp özellikle akşam geç saatlerde internetten uzak durabilirseniz zamanla düzelirsiniz. Akşamları telefondan uzaklaşıp bilgisayarın da internetle bağlantısını kesip oyuna dalabilirsiniz ya da sürükleyici dizilere başlayıp onların etkisiyle zamanınızı geçirebilirsiniz. Dizi izlerken de bölümleri indirip izleyin ki internete erişiminiz olmasın.

Ayrıca bu bağımlılıktan kurtulmaya çalışırken erken yatıp erken kalkmaya alışmanızı tavsiye ederim. Öyle bi anda haftada 1 gibi bir rakama değil de en azından 3-4 sefere rahat bir şekilde düşebileceğinizi düşünüyorum.

Aslında mastürbasyonun sağlığınıza büyük etkisi yok, ilerde çocuk yapmak istediğinizde sıkıntı yaşarsınız sadece. Diğer hastalıklar fazla mastürbasyonla ortaya çıkmıyor. Ama şu anda bulunduğunuz gibi bir duruma düşünce psikolojiyi mahvediyor.

Yaşınızı 15 diye belirtmişsiniz. 9 ya da 10. sınıftasınız demek bu. Hâla yolun başında olduğunuzdan arkadaşlarınız yoksa arkadaş edinmeye çalışabilirsiniz. Eğer sosyal anlamda sıkıntılarınız varsa ileride yapmak istediğiniz meslekle ilgili konulara ve lise derslerine yoğunlaşın. Hem size faydası olur hem de kendinize bir uğraş edinirsiniz.

Bu hormonsal bir ihtiyaç, halk arasında rüyalanma diye geçen olaydan hiç mi haberin olmadı? Sen istemesen bile o sperm çıkar vücuttan. Dininle saçma düşünceleri bağdaştırma.

Güzel yorum yapan nadir bir adam <3 dini her şeye bağlayıp her eylemini kendine zehir etmekte mükemmel bir performansa sahip Türk halkı.

Yeni konular

Geri
Yukarı