15 Yaşında Fitness

6 yıl yüzme yaptim hala da devam ediyorum tavsiye ederim. Boks'a da bakabilirsin, uzatır mi bilmem ama tavşan gibi zıplıyorsun sonuçta. Bunlar dışında koşu olabilir kuvvet antrenmanları yapabilirsin. Bilinen sporlardan voleybol da sağlam uzatmaya etkisi var. Hiç değilse esneme/gerilme klasik egzersiz hareketleri yap.

Düzgün beslen, düzenli uyku, stresten kaç, meditasyon, alkol sigaradan uzak dur, cart curt...

6 yıl yüzme yaptim hala da devam ediyorum tavsiye ederim. Boks'a da bakabilirsin, uzatır mi bilmem ama tavşan gibi zıplıyorsun sonuçta. Bunlar dışında koşu olabilir kuvvet antrenmanları yapabilirsin. Bilinen sporlardan voleybol da sağlam uzatmaya etkisi var. Hiç değilse esneme/gerilme klasik egzersiz hareketleri yap.

Düzgün beslen, düzenli uyku, stresten kaç, meditasyon, alkol sigaradan uzak dur, cart curt...
Teşekkür ederim. Karateye gitmiştim öncesinde 3 ay kadar fakat ısınamadım pek. Yüzmeye gittim ama bırakmıştım. Bu kadar tavsiye eden de var tekrar başlamayı düşünüyorum. Boks tarzı sporlar pek bana göre değil galiba.

Zaten temel bilgilerim var birkaç arkadaşım ve araştırdıklarım sayesinde. Eğer ki yazıldığımda hoca ile mi çalışmalıyım tek başıma mı? Boy 1.75 ve kilo 64. kilo aldıktan sonra mı spora başlamak doğru olur yoksa spora başlayınca kilo alır mıyım zaten? Teşekkür ederim ilgin için.
Hocam zaten kilonuz iyi aynı kiloda ve boyda sayılırız, yani zaten kilo alıcaksın ana amacın kas yapmak ise, çünkü sonuçta kas kütlenin büyümesi için yemek yemen gerekiyor.

Hoca durumunu bilmiyorum çünkü benim spor salonumdaki hocalar iyi değil o yüzden ben tek başıma çalışıyorum.

Geri
Yukarı