15 Yaşında Fitness

Makaleler
1
Merhaba, bu yaşıma kadar genel olarak fit bir vücudum vardı fakat biraz zayıftım. Son aylarda evde antrenman yapıyorum vücut ağırlığı ile ve belirgin bir şekilde vücudum değişti, ayrıca istediğim kiloma da ulaştım. Spor salonuna yazılma fikri var aklımda. Fakat bu yaşta yazılmak ne kadar doğru? Boy uzamasını engeller mi ( şu an 1.75 son aylarda 1-2 cm uzadım yani uzama durmadı galiba daha) diye kuşkularım da var. Beden öğretmenim vücut ağırlığı ile devam etmemi 12.sınıfa kadar boyumun uzayabileceğini söyledi. Bilen arkadaşlara soruyorum bu yaşta yazılmak doğru mudur? Vücuduma veya gelişimime zarar verebilir mi ?

Ağırlık kaldırmayın kısa kalırsınız. Şaka yapıyorum :D ama yine de uzak durun.

Ama yüzmeye gidin.
Ben 1 ay yüzdüm her hafta 2 saat, kaslarım belirginleşmeye başladı bir de diyet yapmıyordum.

Sen 3 ay yüz, yüksek proteinli güzel bir diyet uygula, günde 3L su iç kaslarını görürsün.
Tabi öyle The Rock gibi olmazsın ama geniş omuzların ve sert bir karnın olur. Direnç sporu olduğu için kısa sırada kas yapman makul. Ama o benim genetiğim, seninkini bilemem ama büyük ihtimalle yaparsın. Hem yüzmek daha eğlenceli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yaşım 15 fitness yapıcam.
Şaka bir yana, bedeninize uygun bir şekilde yapmanızda bir sıkıntı yok.
Konu da komik bir şey mi var? Bu çocuğu izleyip gülüyorsan bir de allah yardım etsin.
Ağırlık kaldırmayın kısa kalırsınız. Şaka yapıyorum :D ama yine de uzak durun.

Ama yüzmeye gidin.
Ben 1 ay yüzdüm her hafta 2 saat, kaslarım belirginleşmeye başladı bir de diyet yapmıyordum.

Sen 3 ay yüz, yüksek proteinli güzel bir diyet uygula, günde 3L su iç kaslarını görürsün.
Tabi öyle The Rock gibi olmazsın ama geniş omuzların ve sert bir karnın olur. Direnç sporu olduğu için kısa sırada kas yapman makul. Ama o benim genetiğim, seninkini bilemem ama büyük ihtimalle yaparsın. Hem yüzmek daha eğlenceli.
Daha önceden gidiyodum da korona zamanı gitmedim. Aklımda bulunsun ben de gittiğimde cok zevk almıştım. Teşekkür ederim :)

Konu da komik bir şey mi var? Bu çocuğu izleyip gülüyorsan bir de allah yardım etsin.

Daha önceden gidiyodum da korona zamanı gitmedim. Aklımda bulunsun ben de gittiğimde cok zevk almıştım. Teşekkür ederim :)
Çok özür dilerim yüce efendim. Hangi videoya gülüp hangi videoya gülemeyeceğime sizin karar vereceğinizi unuttum.

Geri
Yukarı