15 yaşında baba mesleği sanayiye gitmek

Sence değer mi? Bir hemşirenin rahatlığîyla sanayici bir mi? Bir hemşire ile sanayicinin sosyal statüsü bir mi? Bir hemşire ile sanayicinin güvencesi bir mi? Eğitim seviyeleri bir mi? Her şey ayda 40k değil 75k kazanıyor demek değil ve ek olarak arkadaş dükkanın gelirini belli etmemiş babasının aylık geliri muhtemelen onun kazanacağı miktarı belirler onu da belirtmesi lazım kesin bir kanı için. Ama bu da sizin görüşünüz.

Babam aylık 65-70k kazanıyor bazen daha da çıkıyor.

Hocam 15 numara miyopum var siz düşünün artık babamın yeri olduğu için göz numaramı sıkıntı etmiyor.

Hocam baba işi olacaksada okuyacaksanda liseyi ihmal etme. Sonra sokaktaki belalı suriyelisiyliyle, tespih sallayan kekosuyla bir kefede tutulursun iş eğitime gelince.

Babam aylık 65-70k kazanıyor bazen daha da çıkıyor.

Eğer okuyacaksan hemşirelik kazanabilirsin herhalde, çok zor meslek değil artık. 45k civarı hatta bazı birimleri çok daha üstü kazaníyor. Ama sana da emir vermek gibi olmasın eğer sanayiciliğin zorluğunu çekmeye razıyım diyorsan bir yandan okul bir yandan işi yürütmeye çalış.

Haklısınız galiba ders çalışıp iyi bir liseyi zorlayabilirim belki.

Ders çalışma, test çözme işiyle falan zaten rahat iyi bir seviyeye gelirsin çok zor değil okumak sadece azim gerekiyor. Yani kendine bir hedef ya da kendini buna zorunlu hissettir. Elbet başarırsın.

Sence değer mi? Bir hemşirenin rahatlığîyla sanayici bir mi? Bir hemşire ile sanayicinin sosyal statüsü bir mi? Bir hemşire ile sanayicinin güvencesi bir mi? Eğitim seviyeleri bir mi? Her şey ayda 40k değil 75k kazanıyor demek değil ve ek olarak arkadaş dükkanın gelirini belli etmemiş babasının aylık geliri muhtemelen onun kazanacağı miktarı belirler onu da belirtmesi lazım kesin bir kanı için. Ama bu da sizin görüşünüz.

Benim gözümde sanayicinin sosyal statüsü daha yüksek hemşireden. Ayrıca neyin eğitim seviyesi kıytırık bir okuldan mezun olup TikTok videosu çekmelerinden belli maşallah gören de sanır ki kansere çare buluyorlar.

Hem heden sizin aklınızda her yeri yağ olmuş, kuru ekmek ve soğan yiyen insan canlanıyor anlamadım. Dükkanında Hugo Boss takım giyip istakoz yemeyecek bu adamlar. İşini yapıyor ve güzel kazancıyla ev, arsa yatırımını yapıyor vakti geldiğinde keyfini sürecek. Hemşire emekli maaşı ile ne kadar rahat olacak?

Yeni konular

Geri
Yukarı