15 yaşında birine tavsiyeleriniz nedir?

Yav anonim kişilerden tavsiye falan alinir, iyi hissettirir de hani, surada ciddi tavsiyeler vermeye calisan insanlarin bir basarisi bile olduğundan şüpheliyim.
Tavsiye de tavsiye olsa. Ders çalış ailenle iyi geçin şunu yap bunu yap. Bunlar çok ucu açık cümleler yap demesi kolay gel de sen hazirlan yks'ye. Problemim var diyorum adam ders çalış diyor ya uzaktan demesi kolay tabi.

Tavsiye de tavsiye olsa. Ders çalış ailenle iyi geçin şunu yap bunu yap. Bunlar çok ucu açık cümleler yap demesi kolay gel de sen hazirlan YKS'ye. Problemim var diyorum adam ders çalış diyor ya uzaktan demesi kolay tabi.
Bunlar ezber kafalari hep, tavsiye dedigin bir ise bulasacakken o isin tecrübesini daha önce yasamis birinden nasihatler alırsın. Tavsiye de tavsiye, yasanmisliklarin olgunlastirdigi gibi, verilen tavsiyelerin de etkisi olmaz. Fikir alışverişi olur ama olay kişi de biter hep.
Adolf Hitler'e de generalleri mızmızlandı, adam kendi bildigi yolundan gitti, örnek. Binlerce yildir insanlar tavsiye aldilar, eğer uygulansaydi insanlik şu an kusursuz olurdu.
"Ne anlatiyor bu" dediginizi duyar gibiyim, sarhosum ben de bilmiyorum.

Kardeşim daha yaşın çok genç dil öğren, spor yap, oku, gez ne bileyim belki hepsini tam yapamazsın ama elinden geldiğince bunları yapmaya çalış çünkü üniversite bittikten sonra bu güzelim ülkemde gerçekler suratına vurmaya başlıyor gerçekler vurmadan sen önlemini al bunu hem bir abin hem bir öğretmen olarak söylüyorum yolun açık olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı