15 Yaşında boy uzaması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Merhaba iyi forumlar. Benim aklıma takılan sorular var boy ile alakalı. Boyum 164 yaş 15. Sizce ne kadar uzarım? Basketbola başlıyacağım. Bazıları birden boy atarsın diyorlar. Çünkü yavaş geliştiğim için. Kemik yaşı filanda duydum, kemik yaşım küçük herhalde.

Hocam evin boş bir yerine bir boru taktır, günde yarım saat asıl boruya kendini çekerek kas bile yapabilirsin. Ters asıl, düz asıl, ilerleme olur.

Merhaba iyi forumlar. Benim aklıma takılan sorular var boy ile alakalı. Boyum 164 yaş 15. Sizce ne kadar uzarım? Basketbola başlıyacağım. Bazıları birden boy atarsın diyorlar. Çünkü yavaş geliştiğim için. Kemik yaşı filanda duydum, kemik yaşım küçük herhalde.
Valla ben teoga girmeden önce 1.60dım.Teog bitti bi baktım 1.80 olmuşum,15 kilo almışım.Ne varsa bi yılda oluyor.16 yaşındayım yaklaşık 3 ayda 10 cm daha uzadım,boyumu gören şaşırıyor.

Hocam evin boş bir yerine bir boru taktır, günde yarım saat asıl boruya kendini çekerek kas bile yapabilirsin. Ters asıl, düz asıl, ilerleme olur.

Boru derken barfiks diyorsun sanırım, onu düşünücem. Sağol.

Valla ben teoga girmeden önce 1.60dım.Teog bitti bi baktım 1.80 olmuşum,15 kilo almışım.Ne varsa bi yılda oluyor.16 yaşındayım yaklaşık 3 ayda 10 cm daha uzadım,boyumu gören şaşırıyor.

Bende 2 ay önce 47 kiloydum, bir baktım 50 kilo olmuşum. Ama yüzümde, tipimde farklılık yok boyum uzuyor herhalde. Yarın ilk iş basketbol topu alıp parka gitmek, olmadı basketbola yazılmak. (y)

Umarım istediğin boya ulaşırsın. Kuzenim benden 2 yaş büyük (18) ama bende daha kısa. Bazı kişiler var 3 ay görmüyoruz bir bakıyoruz bizi geçmiş.

Umarım istediğin boya ulaşırsın. Kuzenim benden 2 yaş büyük (18) ama bende daha kısa. Bazı kişiler var 3 ay görmüyoruz bir bakıyoruz bizi geçmiş.

Eyvallah, sağol. Bazıları geç büyüyor yani bazıları 16, 17 yaşında büyüyor, bazılar 13, 14 yaşında büyüyor ama sonradan boy uzama artışı azalıyor, erken büyüyenlerin.

basketbol ile boy uzamaz, süt içmekle boy uzamaz.
bu yaştan sonra spor + dengeli beslenme ile ileride erişeceğiniz boya ancak 1 cm etki edersiniz.
böyle konular tahmini olmaz. tahmini olursa sonucuda fantazi olur.

el bilek grafisi çektirip epifiz plaklarına baktırmalısınız. (radius + ulnanın ucunda durur) kapandığı zaman boyunuz artık hiç uzamayacak demektir.

tahminen,
babanız 178-180 annenizde ona yakınsa sizinde boyunuz 190 cm olabilir.
eğer baba 175 anne 165 gibiyse maks 180 cm olursunuz.

178 civarı olursun sanırım, ama doktora gitmekte fayda var. Sol kol röntgeni çekiyorlar, kemik yaşını buluyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı