15 yaşında boyum daha ne kadar uzar?

Genetiğine, beslenme şekline ve yaptığın sporlara göre değişir ki normalde 20-22 yaşına kadar kendi kendine uzar fakat Türkiye'de sınav stresi, gelecek kaygısı gibi stresleri çocuklar daha 16 yaşından itibaren düşündüğü için bu uzama 18 yaşında durur.

Arkadaşlar, yaşım 15. boyum 1.77. lise 1'e gidiyorum. Boyum tahminen kaç olur ve uzatmak için neler yapmalıyım? Bir de ben kas yapmak istiyorum. Ağırlık taşımak boy uzamasını engelliyor diyorlar, doğru mu?

Bende 15 yaşındayım ve antrenörüm bana barfiks demiri önerdi boyu uzatıyormuş onu alabilirsin. Ağırlık çalışman boyunun uzamasını engelleyebilir. Bende kas yapmak istediğimi söylemiştim 5-6 ay önce falan daha erken demişti.

Arkadaşlar, yaşım 15. boyum 1.77. Lise 1'e gidiyorum. Boyum tahminen kaç olur ve uzatmak için neler yapmalıyım? Bir de ben kas yapmak istiyorum. Ağırlık taşımak boy uzamasını engelliyor diyorlar, doğru mu?
Genetik ile ilgili olabilir, boyun 180 olsa kurtarırsın. Biraz klasik olacak biliyorum basketbol falan oyna zıpla boyunu uzatacak yöntemler dene.

Erkeklerde boy uzaması 18, kadınlarda ise 17 yaşında biter. Yaş ilerledikçe uzama yavaşlar. Muhtemelen 2 cm, maximum 3 cm daha uzayabilirsiniz.

Geri
Yukarı