15 yaşında fazla kilo

15 yaşındayım 178 cm boya sahibim 76 kilo civarındayım. Kilo vermek istiyorum. Ancak şuana kadar hiçbir diyete uyamadım. Evimde koşu bandı mevcut. Okul uzak olduğu için otobüs ile gidiyorum. Yardımınızı bekliyorum teşekkürler.
178 cm'ye 76 kilo gayet ideal tam yaşıtlarından uzun olduğun için kilolu görüyorsun kendini.

Arkadaşın kas kütlesini, yağ oranını bilmeden neye göre "senin kilon harika kardeş süper, hiç bozmadan devam et" diyebiliyorsunuz anlamıyorum. Adamın belki göbeği var, belki bacakları çok kalın, belki kollarında, sırtında, göğüsünde hiç kas yok neye göre tamam diyorsunuz?

Arkadaş vücudundan memnun olsa neden böyle bir konu açsın ki?

----------------------------------------

Cevabımı yineliyorum. Spor, spor, spor. Bahane üretmeden eldeki imkanlar sonuna kadar kullanılarak düzenli spor yapın. Göt-göbek 76 kilodan ziyade, yağ oranı düşük, kas kütlesi yüksek 65-68 kilo defalarca kez iyidir.

İleride kalıplanmak isterseniz beslenmenizi temiz gıdalarla arttırırsınız, böylece sağlıklı bir şekilde kilo ve kas oranınız da artmaya devam eder.

Arkadaşın kas kütlesini, yağ oranını bilmeden neye göre "senin kilon harika kardeş süper, hiç bozmadan devam et" diyebiliyorsunuz anlamıyorum. Adamın belki göbeği var, belki bacakları çok kalın, belki kollarında, sırtında, göğüsünde hiç kas yok neye göre tamam diyorsunuz?

Cevabımı yineliyorum. Spor, spor, spor. Bahane üretmeden eldeki imkanlar sonuna kadar kullanılarak düzenli spor yapın. Göt-göbek 76 kilodan ziyade, yağ oranı düşük, kas kütlesi yüksek 65-68 kilo defalarca kez iyidir.

İleride kalıplanmak isterseniz beslenmenizi temiz gıdalarla arttırırsınız, böylece sağlıklı bir şekilde kilo ve kas oranınız da artmaya devam eder.
Baba helal olsun. Ne kadar güzel bir şekilde anlatmissin.

Çok teşekkürler. Bir kaç hafta sonrasına randevu aldım hormonlarımı kontrol ettireceğim. Ardından diyetisyene gideceğim. Ve beslenmemi düzelteceğim.

Bende 16 yaşındayım, 79 kiloyum 1.84 boyum var bana baksan hiç kilolu durmuyorum bile, fit duruyorum. Spor da yapıyorum eksiden herkesin bildiği dayılar gibi göbeğim vardı, şimdi çok daha az var hatta giydiğim şeyler bile bol gelmeye başladı. Okullar açıldı bana kıyafet aldık hiçbiri tam olmuyor bile bana. :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı