15 yaşında girilebilecek işler nelerdir?

BorakanT

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Okulu bıraktım ve seneye mesleki eğitim programında çıraklığa girene kadar boştayım. Önerdiğiniz iş var mı veya internetten ne yapabilirim? Internette birçok deneyimim var ama normal işlere hiç girmedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğerleri gibi burada takıl. Sabaha kadar insanlara musallat ol anne baba parası ye. Ya da bir yerde çırak olarak işe başla ticarete atıl tecrübe kazan. Şuan ki aklım olsa ben de aynısını yapardım 15 yaşımda işe girmiş olsaydım şuan altımda Mercedes vardı. 2 Sene geç atıldım diye iş hayatına ekonominin çöküşü beni çok etkiledi. Kazandığım paranın bir anlamı kalmadı.

Sanayi git ortam yap ben bilgisayarcı ile sanayide aynı anda çalışıyordum sabah sanayi öğleden sonra bilgisayarcı bilgisayarcıda PC tamiri laptop tamiri yapıyordum 2 taraflı yaklaşık günde 250 TL geliyordu cebime işin zorluğuda yoktu sanayide bisikletçide lastik yaması motor lastiği falan değiştiriyordum bilgisayarcı zaten basit böyle böyle deli para kazanmıştım 14-15 yaşında 3 ayda yaklaşık 15bin falan gelmişti cebime her zaman aynı parayı vermiyorlardı tabii ki iş yoğunluğuna göre.

Garson olabilirsiniz ancak önermiyorum. Türkiye'de yapılacak iş değil.
Tanıdığın mekanıysa olabilir ama.
Ailede hiç öyle tanıdık yok. İzmirde de nerede bulabilirim hiçbir fikrim yok belki başka şehir olsa daha rahat olurdu.
Sanayi git ortam yap ben bilgisayarcı ile sanayide aynı anda çalışıyordum sabah sanayi öğleden sonra bilgisayarcı bilgisayarcıda PC tamiri laptop tamiri yapıyordum 2 taraflı yaklaşık günde 250 TL geliyordu cebime işin zorluğuda yoktu sanayide bisikletçide lastik yaması motor lastiği falan değiştiriyordum bilgisayarcı zaten basit böyle böyle deli para kazanmıştım 14-15 yaşında 3 ayda yaklaşık 15bin falan gelmişti cebime her zaman aynı parayı vermiyorlardı tabii ki iş yoğunluğuna göre.

En yakındaki sanayi 2 saat uzakta tanıdıkta yok almazlar muhtemelen.

Ailede hiç öyle tanıdık yok. İzmir'de de nerede bulabilirim hiçbir fikrim yok belki başka şehir olsa daha rahat olurdu.

En yakındaki sanayi 2 saat uzakta tanıdıkta yok almazlar muhtemelen.

El becerine göre yakın bir iş seç araba yıkamacısında çalışan arkadaşım bile var günlük 150 TL alıyor mis gibi para.

Geri
Yukarı