15 yaşında girilebilecek işler nelerdir?

Ya bazen çok zoruma gidiyor, böyle şeylerin Türkiye de destek vermemesi. Yurt dışında her türlü destek bulunuyor ya, bize gelince işler fos.
Yurt dışına giden tasarımcı bir arkadaşım var. Havada kaptılar güzel para kazanıyor. Yaşı tabi 18'den büyük. Türkiyede 100-200 liraya tasarım yapardı şimdi orada sağlam paralara yapıyor.

Okulu bıraktım ve seneye mesleki eğitim programında çıraklığa girene kadar boştayım. Önerdiğiniz iş var mı veya internetten ne yapabilirim? Internette birçok deneyimim var ama normal işlere hiç girmedim.
Kodlama,programlama ve yabancı dil üzerinden bir şeyler yapabilirsin tabii bunları öğrenmeye çaba harcarsan.

CNC torna fason iş yapan yerlerde CNC öğrenebilirsin. Çıraklık için de bilgisayarlı makine imalatını tavsiye ederim. Türkiye de çok var bu meslek.
En yakındaki sanayi 2 saat uzakta tanıdıkta yok almazlar muhtemelen.

Çoğu firmanın servisi olur sizi evinizden ya da evinizin yakınından alırlar.

Yurt dışına giden tasarımcı bir arkadaşım var. Havada kaptılar güzel para kazanıyor. Yaşı tabi 18'den büyük. Türkiyede 100-200 liraya tasarım yapardı şimdi orada sağlam paralara yapıyor.
Zengini malı, fakirin çenesi derler dostum, sanayi-garsonluk işi yapabilirsin.

Bir bilgisiyarcının yanına girebilirsin, basit işleri yaparsın format falan atarsın. Küçük bir market vb bulup onların sosyal medya şeysi olmayı, site sahibi vb olmayı teklif edebilirsin. Ucuz 2. el telefonlar alıp bakımını yapıp internette satabilirsin.

Geri
Yukarı