15 yaşında kelleşmeye başlamak

Videoda bu dediklerinden bahsediyor.Bunu bilerek kullanın diye anlatmıştı. Ben esteworld saç merkezinde saç lazeri tedavisi görüyorum. şuan için gidişattan memnunum ama fiyatı biraz pahalı diye arkadaşa öneremedim.
Hocam lazer vb. tedaviler cidden işe yarıyor bir yerde. Ama cidden bu ilaçların yanında pahalıya geliyor.

İstersen başka bir doktora randevu al bende de son 1 aydır aşırı dökülme oldu, kan tahlili aldılar ve demir vitamini eksik çıktı. Benim bildiğim teşhisi koymadan önce kan tahlili alması gerekiyor.

Kellik çoğunlukla genetiktir. Eğer ailenizde kel varsa özellikle baba ve dayınızda bunun vitaminle vs. alakası yok. İstediğiniz kadar iyi bakın en iyi ihtimalle 30-35 yaşında kel kalırsınız. Eğer ailenizdeki herkes fırça saçlıysa o zaman durum başkadır.

Genetik olabilir ve buna bu kadar takılmamak lazım, ileride saç ektirebilirsin.
Biotin 5000 mcg tavsiye ederim. Covid sebebiyle saç kaybı yaşayan aile üyelerimize doktorları tarafından ortak önerildi. Saç telleri kalınlaştı, dökülenlerin yerine yenileri çıktı ve dökülmeyi azalttı. Tabi bu bir noktada para.

Hayatımda bu genetik denen kavram kadar saçma bir şey görmedim. Ta doğmadan önce belli oluyor bu durum. Neden gencecik yaşımda bu sıkıntıları çekmek zorundayım ki? O kadar yükün arasına birde saç girdi, sanırım lise yıllarım kabus gibi geçecek. Nasıl bir kaderim var harbiden anlamıyorum. Seneye tüm okulda alay konusu olmazsak iyidir.

Geri
Yukarı