15 yaşında nerede çalışabilirim?

XxSlayerxX

Hectopat
Daha fazla  
Yaşım 15, hatta yuvarlak hesap 16 yap. Nerede iş bulabilirim? 2.el PC toplayıp 2.el PS4 almayı çok istiyorum ama nerede çalışabilirim? Malum pandemi de var, olmasa zaten restorantlarda garsonluk yaparım ama yok. O yüzden iş önerisi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci el alım satıp mantıklı. CS:GO itemlerine yatırım yapabilirsiniz. 2 hafta önce aldığım item %100 zamlandı. Bilseydim 50 tane alırdım (yatırım tavsiyesi değildir). Ama eski bilgisayarları alıp temizleyip, geliştirip 200-300TL kar edebilirsiniz.

Bu kaçıncı konu bilmiyorum ama yine aynı şeyler yazılacak. Bilgisayarcıda çalışabilirsiniz, yazılım biliyorsanız yazılımla uğraşabilirsiniz, berberde veya kasapta çırak olarak çalışabilirsiniz vb. Farklı bir şeyler duyacağını sanmıyorum.

- 2. el al-sat yapabilirsiniz. (bir miktar paranız var ise)
- Photoshop ile logo/kapak vb. tasarım yapıp satabilirsiniz.

Eleman arayan bir bilgisayarcı bulabilirseniz belki orada çalışabilirsiniz.

Bana Photoshop logo ve kapak fotoları yaparak kazanamazsın diyorlar.
Bionluk.com gibi sitelerde freelancer olarak ilgini çeken alanda çalışabilirsin.

Bana öyle bir şey yok diyorlar.

Kim diyor hocam kazanamazsınız diye? YouTube'dan biraz araştırın, bu işten para kazanan yüzlerce insan var.

Bir de hocam bu işlerde vergi vb. yok değil mi?
Yaptığınız tasarıma, kalitesine bağlı. Arkadaş bionluk.com'u önermiş o tarz sitelerden çokça var. Net bir kazanç söyleyemem. Şansınızı deneyebilirsiniz.
Bir de hocam bu işlerde vergi vb. yok değil mi?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı