15 yaşında nurofen kullanılır mı?

Odios01

Hectopat
Merhabalar. İçindeki kağıda baktım ama hızlı göz gezdirdiğim için göremedim sanırım. Dün akşam boğaz ağrısı vardı sadece. Bugün bir şekilDe idare ettim ama yarın daha kötü olabilirim. Nurofen ilk defa içeceğim ama tam emin değilim. Daha önce ağrı kesici olarak hep şurup kullanıyordum.

Doktor değilim ama sanırım kullanılır. Ağır bir ilaç değil ama yine de doktor vermeden kullanmak mantıklı değil.
Haklısınız, doktor tavsiyesi olmadan kullanmak doğru olmaz. Ama işte bir anda hasta olunca dışarı çıkacak halde olmuyor. Bir de bugün ortalama bir halde olduğum için okula gittim de yarın gidemeyeceğim büyük ihtimalle, yarın herhalde baş ağrısı falan da olur. Sık sık burun akıntısı, bir burun tıkalı falan zor oluyor.

Haklısınız, doktor tavsiyesi olmadan kullanmak doğru olmaz. Ama işte bir anda hasta olunca dışarı çıkacak halde olmuyor. Bir de bugün ortalama bir halde olduğum için okula gittim de yarın gidemeyeceğim büyük ihtimalle, yarın herhalde baş ağrısı falan da olur. Sık sık burun akıntısı, bir burun tıkalı falan zor oluyor.
Şahsen aynı şekilde hastayım sizinle. Etkisini gördüm ben. Kullanın demiyorum ama istiyorsanız kullanın.

Şahsen aynı şekilde hastayım sizinle. Etkisini gördüm ben. Kullanın demiyorum ama istiyorsanız kullanın.
Geçmiş olsun hocam. Umarım ikimizde hızla iyileşiriz. Eğer 15 yaşa uygunsa bir sıkıntı yok o zaman. Bazı ilaçlar mesela 16 yaş sınırı var falan. Onu sormak için konuyu açmıştım.
Neyse teşekkürler ve tekrardan geçmiş olsun hocam.

@PhantomStriker hocam bu arada aklıma takılmışken sorayım dedim. Biliyorsunuzdur, kafein ağrı kesicilerin etkisini arttırıyor ama içindeki psödoefedrin maddesiyle herhangi bir etkileşimi bulunuyor mu? İnternette bununla alakalı herhangi bir şey bulamadım.

@PhantomStriker hocam bu arada aklıma takılmışken sorayım dedim. Biliyorsunuzdur, kafein ağrı kesicilerin etkisini arttırıyor ama içindeki psödoefedrin maddesiyle herhangi bir etkileşimi bulunuyor mu? İnternette bununla alakalı herhangi bir şey bulamadım.
Hiç bir fikrim yok hocam maalesef üzgünüm. Ne söylesem boş.

Geri
Yukarı