15 yaşında protein tozu kullanılır mı?

Yine konunun ermişleri bilmedikleri konular hakkında kesin kararlar vermişler. Protein tozu neden kullanılır? Önce buna bakalım. Senin günlük 150 gram protein ihtiyacın vardır. 130 gram protein alırsın, artık ''besin'' olarak protein alamayacak duruma gelirsin ve kalan 20 gramı protein tozuyla ister spor öncesi, ister spor sonrası karşılarsın. Protein tozunun olayı budur. İhtiyacın yoksa kullanmana gerek yok. Ye tavuğunu, kırmızı etini, yumurtanı, peynirini; devam et yoluna.

Benim günlük 170 gram proteine ihtiyacım var ve açıkçası alamıyorum, üstünü tamamlamam için kullanmam gerekiyor.

7.jpg

Son düzenleme:
Protein tozlarının üzerinde ki etiketlerde 15 yaş ve altının kullanması önerilmez yazıyor. Her protein tozunun etiketinde var mı bilmiyorum ama kullandığım 4-5 tanesinde bu yazıya rastlamıştım. Bence bu işin yaşı yok ama yaşından dolayı olası bir yan etki daha büyük şekilde sonuçlanabilir. Mesela aşırı sivilcelenme gibi. Yaşayanlar yok değil. 25 yaşında olan adamda bile yan etki olarak sivilce çıkabiliyor. Protein tozu satışı yapan sitelerin altında bu tarz yorumlar dolu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Galiba şuanlık aldığım protein miktarını arttırmam daha sağlıklı olucak gibi yardım için herkese teşekkürler
Steroid kullanmadığın sürece günlük sana maksimum sadece tavuk bile yesen 500 gr yetecektir. En baba profesyonel sporcular bile günde en fazla 1 kg tavuk yerler ve o adamlar aklın hayalin almayacak şekilde ilaç kullanırlar. Sen en iyisi karbonhidratı artır, pilav makarnaya daha fazla aban. Yaşın genç zayıf bünyen de varsa yapıştır pilav, makarna. 500 gr tavuk da sana yeter artar bile.

Steroid kullanmadığın sürece günlük sana maksimum sadece tavuk bile yesen 500 gr yetecektir. En baba profesyonel sporcular bile günde en fazla 1 kg tavuk yerler ve o adamlar aklın hayalin almayacak şekilde ilaç kullanırlar. Sen en iyisi karbonhidratı artır, pilav makarnaya daha fazla aban. Yaşın genç zayıf bünyen de varsa yapıştır pilav, makarna. 500 gr tavuk da sana yeter artar bile.
Diyet yapıyorum ama hala az bir şey kaldı istediğim kiloya gelmeme o yüzden karbonhidrat çok almiyorum

Geri
Yukarı