15 yaşında okula gidemeyip çalışmak zorunda olmak

mwrat

Femtopat
Daha fazla  
Daha 15 yaşındayım ama kendimi çocuk gibi hissetmiyorum. Size hayatımdan bahsedeyim. Okulu bırakmak zorunda kaldım. Çalışıyorum, çalıştığım için de neredeyse yapabildiğim hiçbir aktivite yok. Sadece kitap okuyorum, spor yapıyorum ve oyun oynuyorum. Sürekli geleceğimi düşünüyorum. Acaba ben de mi babam gibi böyle ömür boyu çalışacağım, kaç yıllık hayatımı bir ömür çalışacak mıyım? Yaklaşık 1 yıldır para biriktiriyorum. Ne zaman maaşımı alsam altına çeviriyorum. Elimde iyi para var. Öbür sene babama muhtaç olmadan okuyacağım, kendi ayaklarımın üstünde durarak yine 9'dan devam edeceğim ama olsun, motivasyonum hâlâ çok yüksek. Bir an önce okuyup buralardan gitmek istiyorum, mutlu olmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha 15 yaşındayım ama kendimi çocuk gibi hissetmiyorum. Size hayatımdan bahsedeyim. Okulu bırakmak zorunda kaldım. Çalışıyorum, çalıştığım için de neredeyse yapabildiğim hiçbir aktivite yok. Sadece kitap okuyorum, spor yapıyorum ve oyun oynuyorum. Sürekli geleceğimi düşünüyorum. Acaba ben de mi babam gibi böyle ömür boyu çalışacağım, kaç yıllık hayatımı bir ömür çalışacak mıyım? Yaklaşık 1 yıldır para biriktiriyorum. Ne zaman maaşımı alsam altına çeviriyorum. Elimde iyi para var. Öbür sene babama muhtaç olmadan okuyacağım, kendi ayaklarımın üstünde durarak yine 9'dan devam edeceğim ama olsun, motivasyonum hâlâ çok yüksek. Bir an önce okuyup buralardan gitmek istiyorum, mutlu olmak istiyorum.
Bir an önce okula dönmenizi tavsiye ederim,şuan kazandığınız para sizi geçindirebilir ama bu hep devam etmeyecektir ve aileniz ile aranız mı bozuk yada maddi bir sıkıntı vs.?

Daha 15 yaşındayım ama kendimi çocuk gibi hissetmiyorum. Size hayatımdan bahsedeyim. Okulu bırakmak zorunda kaldım. Çalışıyorum, çalıştığım için de neredeyse yapabildiğim hiçbir aktivite yok. Sadece kitap okuyorum, spor yapıyorum ve oyun oynuyorum. Sürekli geleceğimi düşünüyorum. Acaba ben de mi babam gibi böyle ömür boyu çalışacağım, kaç yıllık hayatımı bir ömür çalışacak mıyım? Yaklaşık 1 yıldır para biriktiriyorum. Ne zaman maaşımı alsam altına çeviriyorum. Elimde iyi para var. Öbür sene babama muhtaç olmadan okuyacağım, kendi ayaklarımın üstünde durarak yine 9'dan devam edeceğim ama olsun, motivasyonum hala çok yüksek. Bir an önce okuyup buralardan gitmek istiyorum, mutlu olmak istiyorum.

Neden çalışmak zorundasın çok merak ettim?

Bir an önce okula dönmenizi tavsiye ederim, şu an kazandığınız para sizi geçindirebilir ama bu hep devam etmeyecektir ve aileniz ile aranız mı bozuk ya da maddi bir sıkıntı vs?

Hem bozuk hem de çoğu zaman maddi sıkıntılar çekiyorduk ama şu an çalıştığım için maddi açıdan pek bir sıkıntı yok. Okulada seneye devam edeceğim umarım.

Hem bozuk hem de çoğu zaman maddi sıkıntılar çekiyorduk ama şu an çalıştığım için maddi açıdan pek bir sıkıntı yok. Okulada seneye devam edeceğim umarım.
Benim fikrimce, Yaz tatilinde hem çalışın hemde eksik konularınızı toparlayın hem bir miktar paranız olmuş olur hem eksik konularınız tamamlanmış olur.

Bence sen okumalısın okumayı asla bırakma ve devletten okumak için yardım iste çocuk işçilik kalktı ve sen çalışmamalısın okumalısın bu yaşta bu asla çalışmamalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı