15 Yaşında Saç Dökülmesi

Arda Ekin

Hectopat
Yer
Çankaya/Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, ben 15 yaşındayım. Elimle saçımı düzeltirken elime saç gelmiyor fakat böyle hızlıca saçımı karıştırınca elime 4-5, bazen 6-7 tel saç geliyor. Kırılma mı bilmiyorum fakat ucu beyaz. Ve saçımı pipet içi dolduracak kadar tutup çektiğimde, elime 3-4 tel saç geliyor. Ama bazen hiç gelmiyor. Baba tarafımın çoğu kel fakat anne tarafım hep saçlı, hiç kel yok anne tarafımda. Acaba saçım mı dökülüyor yoksa normal mi? Duş alıncada elimi her saçıma attığımda bir kaç tel geliyor. Stres yapmaya başladım artık. Cevap verirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

Boş bir endişe. Aslında 1 günde ne kadar döküldüğünü görsen yarına kel kalıcağını sanırsın. Elini atma sayma da gerek yok.

Jöle, saç taramak, Saç spreyi bunlar saçın dökülmesine yol açar. Bunlardan uzak dur. Ayreyten stres yapma stres saçı beyazlaştıran etkenlerdendir.

Elimi öyle gezdirirsem bende de birkaç tel geliyor. Bence normal, ancak doktora görünebilirsin.
Çok aşırı saç bakım ürünleri kullanma, yani kullanma demiyorum ama çok aşırıya kaçma.

Saç taramak saçı dökmez. Hatta yararlı bir şeydir. Kan dolaşımını hızlandırır o nedenle yatmadan önce taranabilir. Ama bu yaşta bir şey ifade etmiyor.

Jöle kullanmıyorum, saç bakım ürünleride kullanmıyorum. Sadece saçım uzun olduğunda kurutuyorum. Kısa olduğunda gerek kalmıyor zaten kurutarak şekil vermeye. Teşekkür ederim :)

Badem yağından yapılan birşey vardı. Onu deneyebilirisin bende işe yaradı. Benimde anne tarafımda çoğu kişi kel ve senin yaşlarında benimde çok dökülüyordu. Şuan hiçbir sıkıntı yok. (17 yaşındayım)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı