15 yaşında saç dökülmesi

Gökalp Fırtın

Hectopat
Dostlar 15 yaşındayım fakat saçlarımda dökülmeler olmaya başladı. Saçlarıma baktığımda bazı bölümlerin azaldığını görüyorum. Fon çekerken elime 2-3 saç telim geliyor. Birde saçlarımda çok fazla kepek var. Saçımı bu sene uzatmaya karar vermiştim. Şimdi bu saç dökülmesinden nasıl kurtulabilirim? Doktora gitmeli miyim? Evde uygulayabileceğim yöntemler var mı? Şimdiden teşekkürler. :rolleyes:

Doktora gitmelisin. Ne gerek var bilinçsiz evde birşeyler denemeye. Al bir sıra, sonra git anlat derdini. Genetik olma durumu olabilir. İlaç yazıcak %80. 70-80 TL olan kremi kullandığında sorun azalıcaktır. Ayrıca kepek için sana şampuan önerim SEBAMED kullan.

Benim saçımda da çok fazla kepek vardı. Hemen her şampuanı denedim ve bende etkili olan Head&Shoulders oldu. Dökülme olayını evde pek çözemezsin. Bir uzmana başvurmak en etkili yöntem olacaktır.

Eline 2-3 saç teli gelmesi kadar normal bir şey yok :D Ergenlik çağındasın normal bir durum. Daha çok dökülür, çıkar, kepeklenir zamanla geçecek hepsi.. Yediklerine dikkat edersen kepeklerin azalır. Doktor da aynı şeyi söyler eminim.

Çocukluğumda sabun kullanırdım. Kepek sorunum vardı. Sonra Head&Shoulders kullanmaya başladım ortaokulda falan. O günden bu güne kadar aynı şampuanı kullanırım. Kepek diye bir şey kalmadı ama bırakınca tekrar oluşuyor yavaş yavaş. Bizimkiler de kepek şampuanı diye almışlardı zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer bir sorun yaşamıştım geçmişte. Doktorun bana verdiği cevap "Kalıtsal Kellik" olmuştu. Tavsiye olarak birkaç marka sprey vermişti. Ama diğer arkadaşların da belirttiği gibi bir doktora giderseniz çok faydalı olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı