16 yaşında saç dökülmesi..

mkeshnoda

Kilopat
16 yaşındayım ve saçlarım inanılmaz seyreldi.. Hikayemi anlatayım size belki yardımcı olabilirsiniz.
Bundan 4-5 sene öncesinde saçlarımı haftada bir kere sabunla yıkıyordum, banyodan çıktığım an kepekleniyordu saçım. Bende bu kepeği dökmek için tırnaklarımı kullanarak kafamı kazıyordum resmen.. Bayağı bi saçımı döküyordum fakat seyrelme olmamıştı o zamanlarda. Sonra kepekten bunaldığım için şampuan kullandım ama ne fayda değişen bir şey yok. Saçımın hafiften seyreldiğini görerekten,
2 sene önce doktora gittim. Doktor bana eczane şampuanı verdi kepek sorunum ortadan kalkmış sayılırdı ama yağlanma ve dökülme çıktı başıma.. Yağlanma yüzümde de oluyor ayrıca (Özellikle burun. Yıkasam bile 30 dakika içinde yağlanıyor). Ve seyrelmenin biraz daha arttığını farkettim ve bir kaç ay önce doktora gittim tekrardan. Bana Bioxcin şampuan, Dermozinc sprey ve bir hap verdi maaliyetlerinden dolayı hapı ve spreyi yanlızca 1 ay kullanabildim.
Şu an sadece Bioxcin şampuanı kullanıyorum. Her gün saçlarımı yıkıyorum. Yağlanma hala devam ediyor. Dökülme son 1 ay içinde arttı artık ön tarafımda saç kalmadı nerdeyse parlak ortama çıktığımda kendimi rezil hissediyorum. Sınıftakiler bile saçın mı dökülüyor diye soruyorlar bana. Demir eksikliği de var onun içinde hap kullanıyorum umarım o olumlu bir sonuç gösterir.. Ailede de kellik var baba amcalar vs.. Doktor genetiğinle ilgiliyse yapılacak bir şey yok illaki dökülür demişti. Saçlarım dökülürse hayata küserim daha 20 yaşıma bile gelmedim ne yaparım ben kel kel..
Bi bilginiz varsa veya benzer durumu yaşayan varsa lütfen bana yardımcı olsun. Düzenim kalmadı artık geceleri yatağa girdiğimde içimde bu korkuyla uyumaya çalışıyorum. Sıkıyor insanı bir yerden sonra.

Saçlarını çok kaşıyarak köklerini zayıflatmışsın. Sana Head&Shoulders kepeğe karşı şampuanını önerebilirim. Saçlarını da her gün yıkama. Her gün yıkarsan daha çok yağlanır. Saçlarını iyice durula şampuan kalmasın saçında. 3 günde bir yıkasan iyi olur. Ve bu arada moralini yüksek tutmalısın.

Fazla takıntı yapma. Genetikse dökülmesinin önüne geçemessin. Benimde dökülüyordu, ilk zamanlar deli oldum, sonra umursamadım. Saçları hergün yıkamanın zararı olmaz. Üşütme yeter.

Kardeşim o genetiktir. Ailende saçları dökülen var mı hiç ?

Bizim ailede full kellik var :D Şuan saçlarım gayet iyi benim. Arkadalar arasında hep uzun ve güzel saçlarım ile bilinirim :D

Ama kaçış yok 20 yaşıma gelince dökülmeye başlıyacak. Tüm amcalarım ve babamda kellik var. Mutlaka bende de olacak .

Kardeşim o genetiktir. Ailende saçları dökülen var mı hiç ?

Bizim ailede full kellik var :D Şuan saçlarım gayet iyi benim. Arkadalar arasında hep uzun ve güzel saçlarım ile bilinirim .D

Ama kaçış yok 20 yaşıma gelince dökülmeye başlıyacak. Tüm amcalarım ve babamda kellik var. Mutlaka bende de olacak .

Kader :S Yapacak birşey yok :( Ancak belli de olmaz.

Kader :S Yapacak birşey yok :( Ancak belli de olmaz.

Kesinlikle kel olacağım ileride :D Belli yani. 5 tane amcam var 3'ü yani babam ile beraber , hepsi sonradan kel oldu. 2 tane amcamdaha var , onlarda 20-30 yaşlarında. 30 yaşında olan çoktan kel oldu :D

20 yaşında olanı da yavaş yavaş kelleşiyo :D

AHHHH Recep amcam :D Ne saçları vardı adamın yok oluyor yavaş yavaş :D Bende fizik - boy - pos olsun tıpkı Recep amcam gibiyim. İnşallah kaderimiz aynı olmaz :D

Geri
Yukarı