15 yaşında savcılığa verilmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

vanvan

Decapat
Daha fazla  
Daha 15 yaşındayım. Geçenlerde bir çocuk arkadaşıma küfürler edip tehdit etmiş ve omuz falan atmış. Bende çocuğun numarasını alıp okulun önüne gittim ve gel konuşacağız dedim. Çocuk sen kimsin diyerek falan küfür etti ve yüzüme kapadı. Sonra telefonlarıma cevap vermeyince bende sinirlenip WP üzerinden tehdit ettim. Seni böyle yapacağım falan. Çocukta korkup annesine söylemiş. Annesi beni arayıp sordu falan bir şey demedim. Sonra babası arayıp hiç olayı sormadan beni savcılığa vereceğini söyledi bende korkutmak için yapıyordur sanıp ver abi dedim kapadım. Doğal olarak korktum. Sonra akşam babamı aramışlar karakoldan. Beni istemişler. 2 gün sonra da ifade için beni çağırıyorlar. Elimde herhangi bir kanıt yok çocukta sadece benim mesajlarım var. Ceza alır mıyım? Bu iş uzar mı veya benim sicilime işlenir mi? Ya da ifade verirken ne yapacağım bilmiyorum çünkü ilk defa yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim gözümde bu işler yaşa bakılmadan gerekli cezai işlemlerin verilmesi tarafında. Sorunuza gelecek olursak hakaret yüzünden tazminat davası ödemeniz gerekebilir. Teferruatları avukat söyler fakat şimdilik uzlaşma yönüne gitmenizi tavsiye ediyorum. Aileleri için işine katıp bir şekilde uzlaşmaya çalışın.

Daha 15 yaşındayım. Geçenlerde bir çocuk arkadaşıma küfürler edip tehdit etmiş ve omuz falan atmış. Bende çocuğun numarasını alıp okulun önüne gittim ve gel konuşacağız dedim. Çocuk sen kimsin diyerek falan küfür etti ve yüzüme kapadı. Sonra telefonlarıma cevap vermeyince bende sinirlenip wp üzerinden tehdit ettim. Seni böyle yapacağım falan. Çocukta korkup annesine söylemiş. Annesi beni arayıp sordu falan bir şey demedim. Sonra babası arayıp hiç olayı sormadan beni savcılığa vereceğini söyledi bende korkutmak için yapıyordur sanıp ver abi dedim kapadım. Doğal olarak korktum. Sonra akşam babamı aramışlar karakoldan. Beni istemişler. 2 gün sonra da ifade için beni çağırıyorlar. Elimde herhangi bir kanıt yok çocukta sadece benim mesajlarım var. Ceza alır mıyım? Bu iş uzar mı veya benim sicilime işlenir mi? Ya da ifade verirken ne yapacağım bilmiyorum çünkü ilk defa yaşıyorum.

1. sana ve arkadaşlarına küfür ve tehdit ettiği mesajlaşmalar varsa onları derhal verin 2. uğraşırlar ve ceza alabilirsin 3. ceza alırsan siciline işler.

Daha 15 yaşındayım. Geçenlerde bir çocuk arkadaşıma küfürler edip tehdit etmiş ve omuz falan atmış. Bende çocuğun numarasını alıp okulun önüne gittim ve gel konuşacağız dedim. Çocuk sen kimsin diyerek falan küfür etti ve yüzüme kapadı. Sonra telefonlarıma cevap vermeyince bende sinirlenip wp üzerinden tehdit ettim. Seni böyle yapacağım falan. Çocukta korkup annesine söylemiş. Annesi beni arayıp sordu falan bir şey demedim. Sonra babası arayıp hiç olayı sormadan beni savcılığa vereceğini söyledi bende korkutmak için yapıyordur sanıp ver abi dedim kapadım. Doğal olarak korktum. Sonra akşam babamı aramışlar karakoldan. Beni istemişler. 2 gün sonra da ifade için beni çağırıyorlar. Elimde herhangi bir kanıt yok çocukta sadece benim mesajlarım var. Ceza alır mıyım? Bu iş uzar mı veya benim sicilime işlenir mi? Ya da ifade verirken ne yapacağım bilmiyorum çünkü ilk defa yaşıyorum.

Değer miydi güzel kardeşim, 15 yaşındasın değer miydi? Olay senin bile değil bir arkadaşının emin ol böyle bir şey senin başına gelseydi ilk o arkadaşın bırakacaktı seni.
İlk cezan olduğu için büyük ihtimalle para cezası alırsın, umarım uzlaşmaya gidersiniz.

Ben bu tür durumlarda küfür eden, hakaret eden, tehdit eden herkesin gerekli cezayı alması taraftarıyım.

Değer miydi güzel kardeşim, 15 yaşındasın değer miydi? Olay senin bile değil bir arkadaşının emin ol böyle bir şey senin başına gelseydi ilk o arkadaşın bırakacaktı seni.
İlk cezan olduğu için büyük ihtimalle para cezası alırsın, umarım uzlaşmaya gidersiniz.

Ben bu tür durumlarda küfür eden, hakaret eden, tehdit eden herkesin gerekli cezayı alması taraftarıyım.

Hapis cezası bile alabilir.

Geçmiş olsun. Bu işleri kağıt üzerinde yapmak bu yüzden kötü. Karşındaki doğal olarak ailesine demekte haklı, orada tehdit etmek senin hatan. Okulun önünde bekleyip konuşsaydın ya da bana neden böyle dedin diyebilirdin WhatsApp`tan. Umarım bir şey olmaz, tazminatla yırtabilirsin belki.

Son düzenleyen: Moderatör:
@mrht1234 siz abartmayı seviyosunuz galba sizi gördüğüm konular sayesinde böyle bir izlenime girdim.

Bence uzlaşmaya git ve çocuğa arkadaşımda seni mahkemeye verecek vb şeyler diyebilirsin yüz yüze.

@mrht1234 bence çok karamsarsınız ve daha reşit değil.

Uzlaşmaya gitmesi çok iyi olur ama tamamen hakimin bileceği iş. Ama önerim ettiği küfürleri ekran alıntısı alın ve duruşmada küfür etti deyin.

Cezada indirim alır ayrıca hapis cezası alabilir gerçekler bu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı