Savcılık telefonumu 1 aydır vermiyor

Daha fazla  
Yaklaşık 1 ay 10 gün önce telefonum incelemeye alındı. İlk başta karakoldan aradılar babamı sonra gelmemiz gerektiğini söylediler telefonumun alınacağından habersiz bir şekilde gittim, gittiğim karakolda polis bana telefonunu savcı istedi rızaen teslim ediyor musun dedi bende hayır dedim sonra el koyma yaparım, kafanı patlatırım hayırdır diye bağırdı. Sonra benden küçük bir ifade veya tutanak aldı telefonumu zorla açtırdı sonra bana bir kişiyi tehdit ettiğimi vb söyledi bende ben yapmadım dedim kişinin kim olduğunu dahil bilmiyorum sonra telefonumu bir polis logosu olan poşete koyup arkadaşına verdi. Yanımda 2 çocuk daha polisler bizi savcılığa ifade için götürdü orada beni getiren polis savcıya telefonumu verdi ama ilk başta baro avukatı bekledik sonra geldi içeri girdim savcıya ifade verdim incelenmesi için telefonum da alındı fakat 1 ay 10 gündür yok benim sorunum telefonun incelenmesinde değildi aslında polisin bana bağırmasına ve zorla açtırmasına ve bu incelemenin bu kadar uzamasına oldu. Sizce telefonum ne zaman gelir? İstanbul kartal adliyesine gitti umarım bir an önce incelenir suçsuz olduğum çıkar.

Yaklaşık 1 ay 10 gün önce telefonum incelemeye alındı. İlk başta karakoldan aradılar babamı sonra gelmemiz gerektiğini söylediler telefonumun alınacağından habersiz bir şekilde gittim, gittiğim karakolda polis bana telefonunu savcı istedi rızaen teslim ediyor musun dedi bende hayır dedim sonra el koyma yaparım, kafanı patlatırım hayırdır diye bağırdı. Sonra benden küçük bir ifade veya tutanak aldı telefonumu zorla açtırdı sonra bana bir kişiyi tehdit ettiğimi vb söyledi bende ben yapmadım dedim kişinin kim olduğunu dahil bilmiyorum sonra telefonumu bir polis logosu olan poşete koyup arkadaşına verdi. Yanımda 2 çocuk daha polisler bizi savcılığa ifade için götürdü orada beni getiren polis savcıya telefonumu verdi ama ilk başta baro avukatı bekledik sonra geldi içeri girdim savcıya ifade verdim incelenmesi için telefonum da alındı fakat 1 ay 10 gündür yok benim sorunum telefonun incelenmesinde değildi aslında polisin bana bağırmasına ve zorla açtırmasına ve bu incelemenin bu kadar uzamasına oldu. Sizce telefonum ne zaman gelir? İstanbul kartal adliyesine gitti umarım bir an önce incelenir suçsuz olduğum çıkar.

Direkt sen çağırılıp telefonun incelemeye alındıysa sütten çıkmış akkaşık olamazsın. Belli ki bir haltlar yemişsin veya telefonun üzerinden yenmiş, bunları hesaba katarsan polisin tepkisi gayet normal ki direkt alabilecekken sana insan gibi sormuş.
Üstelik sadece hayır demenin ardından adamın delirceğini de hiç sanmam büyük ihtimal adamı bayağı bir zorlayıp işi kızıştıran sen olmuşsun.

Direkt sen çağırılıp telefonun incelemeye alındıysa sütten çıkmış akkaşık olamazsın belli ki bir haltlar yemişsin veya telefonun üzerinden yenmiş bunları hesaba katarsan polisin tepkisi gayet normal ki sana insan gibi sormuş da direkt alabilecekken üstelik sadece hayır demenin ardından adamın delirceğini de hiç sanmam büyük ihtimal adamı bayağı bir zorlayıp işi kızıştıran sen olmuşsun.
Adama yardım etmek yerine suçlayın hocam elinize sağlık. Buraya yardım almaya gelmiş daha da mı köstek olalım.

Hocam mühim değilse suçunuz neydi?

Köstek olmaya yönelik bir şey yazmadım hocam kendini fazla masum gösterdiğini hissettim ve belirttim.
Anladım hocam ben eğer cidden birşey yaptıysa belirtirdi diye düşünüp böyle yazdım.

Hocam mühim değilse suçunuz neydi?
Birini tehdit etmiş diye yazıyor.

Arkadaş ne konuda köstek olmaya çalışmış?
Hocam biraz sert yaklaştığını düşündüm o yüzden öyle yazmıştım .

Anladım hocam ben eğer cidden bir şey yaptıysa belirtirdi diye düşünüp böyle yazdım.

Sizi de anlıyorum hocam fakat tehditlerin suç sayılabilmesi için ciddi detaylara sahip olması veya devlet yetkililerine karşı öldürme benzeri riski göz ardı edilemeyecek beyanlar içermesi gerekiyor o sebeple böyle bir mesaj yazdım :)

Sizi de anlıyorum hocam fakat tehditlerin suç sayılabilmesi için ciddi detaylara sahip olması veya devlet yetkililerine karşı öldürme benzeri riski göz ardı edilemeyecek beyanlar içermesi gerekiyor o sebeple böyle bir mesaj yazdım :)
Anlıyorum hocam arkadaş tehdit etmeediğini söylemiş ama siz böyle diyince bende şüphelendim biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı