15 yaşında savcılığa verilmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kanka sen süpermen filan değilsin bu tavırları kes bir kere. Ve burası lise dizisi filan değil adamın soyunu bırakmazlar (mecazi) normalde sen yine iyi kurtulursun. Kızın ailesi var babası sen değilsin babası gevşektir ama bu ilgenmeyeceği anlamına gelmez lütfen şu ergence kıza nasıl bunu yaparsın aaaa tavırlarını kesin olmuş bitmiş bir kız ben yüzlerine bile bakmazdım ki zaten zamanında az yapmadık?

Bizim okulda da senin gibiler var kendini entel zanneden gizli hamamcılar biz alay konusu yapıyoruz böyle kişileri ortaokulda bile biz ciddi almıyorduk siz nasıl bu kadar testo mans olabiliyorsunuz bu yaşta başta.

Hakaret derken tehtiti de kastetmiştim.
Bu hakaret olayı nerden çıktı ben hakaret ettim falan demedim konuda. Sanırım sallamasyon okuyosunuz. Sadece gelmezse ailesiyle işimi göreceğimi söyledim.

Kanka sen süpermen filan değilsin bu tavırları kes bir kere. Ve burası lise dizisi filan değil adamın soyunu bırakmazlar (mecazi) normalde sen yine iyi kurtulursun. Kızın ailesi var babası sen değilsin babası gevşektir ama bu ilgenmeyeceği anlamına gelmez lütfen şu ergence kıza nasıl bunu yaparsın aaaa tavırlarını kesin olmuş bitmiş bir kız ben yüzlerine bile bakmazdım ki zaten zamanında az yapmadık?

Bizim okulda da senin gibiler var kendini entel zanneden gizli hamamcılar biz alay konusu yapıyoruz böyle kişileri ortaokulda bile biz ciddi almıyorduk siz nasıl bu kadar testo mans olabiliyorsunuz bu yaşta başta.

Herkes yaşıma takmışta bu olayın yaşla sevgiliyle alakası yok. Ben ergenlik ilişkisiyle 1 yıl yürütebildiysem sorunu bende değil başka ergenlerde arayın. Testoron mestoron değil bu anlık gözüm döndü ve o anki siniri yaşamadan anlamak zor bende beni görsem yaptığımın saçma olduğunu söylerim ama o anki sinir krizi ayrı bir şey. Daha önce de sakinleştirici ilaçlar kullandım ve çok uzun süre psikiyatriye göründüm ama hala sorun yaşayabiliyorum.

Daha 15 yaşındayım. Geçenlerde bir çocuk arkadaşıma küfürler edip tehdit etmiş ve omuz falan atmış. Bende çocuğun numarasını alıp okulun önüne gittim ve gel konuşacağız dedim. Çocuk sen kimsin diyerek falan küfür etti ve yüzüme kapadı. Sonra telefonlarıma cevap vermeyince bende sinirlenip wp üzerinden tehdit ettim. Seni böyle yapacağım falan. Çocukta korkup annesine söylemiş. Annesi beni arayıp sordu falan bir şey demedim. Sonra babası arayıp hiç olayı sormadan beni savcılığa vereceğini söyledi bende korkutmak için yapıyordur sanıp ver abi dedim kapadım. Doğal olarak korktum. Sonra akşam babamı aramışlar karakoldan. Beni istemişler. 2 gün sonra da ifade için beni çağırıyorlar. Elimde herhangi bir kanıt yok çocukta sadece benim mesajlarım var. Ceza alır mıyım? Bu iş uzar mı veya benim sicilime işlenir mi? Ya da ifade verirken ne yapacağım bilmiyorum çünkü ilk defa yaşıyorum.

Kanki senin olayı bilmiyorumda bizim sınıftan bir çocuğun fake hesaptan trolliyerek penisini istedik oda attı (tüm okula yayıldı) babasıda bizi davaya verdi. Olay geçen sene oldu dava ertelendide ertelendi geçen ay son mahkeme oldu ve bize hiçbir şey olmadı(ne sicilimize yansıdı veya başka bir şey). Çocuğun cinsel organı yayılmış çoğu kişide ekran fotoğrafı var kısacası hayatı karardı ama bize bir şey olmadı. Bir tane arkadaş akli dengesinin yerinde olmadığını söyleyerek(raporla)olayın başında sıyrıldı gitti. Baktın seninde işin uzun sende bunu kullanabilirsin ama bu rapor siciline işleniyor mu bilemiyorum. Bence büyük ihtimal bu olayda olduğu gibi yaşınız küçük diye takmazlar gibi ama ben polis olmadığımdan bir şey diyemem.

Son düzenleme:
@mrht1234 Siz abartmayı seviyorsunuz galiba sizi gördüğüm konular sayesinde böyle bir izlenime girdim.

Bence uzlaşmaya git ve çocuğa arkadaşımda seni mahkemeye verecek vb şeyler diyebilirsin yüz yüze.

@mrht1234 Bence çok karamsarsınız ve daha reşit değil.
Hocam bende gördüğüm konularda bu arkadaş hakkında 12 yaşında olduğu falan söyleniyor bende kesin olarak net herhangi bir şey bilmediğim için burnumu sokmak istemiyorum böyle işlerin içine. Kısacası tarafsızlığımı ilan ettim.

Kanki senin olayı bilmiyorumda bizim sınıftan bir çocuğun fake hesaptan trolliyerek penisini istedik oda attı (tüm okula yayıldı) babasıda bizi davaya verdi. Olay geçen sene oldu dava ertelendide ertelendi geçen ay son mahkeme oldu ve bize hiçbir şey olmadı(ne sicilimize yansıdı veya başka bir şey). Çocuğun cinsel organı yayılmış çoğu kişide ekran fotoğrafı var kısacası hayatı karardı ama bize bir şey olmadı. Bir tane arkadaş akli dengesinin yerinde olmadığını söyleyerek(raporla)olayın başında sıyrıldı gitti. Baktın seninde işin uzun sende bunu kullanabilirsin ama bu rapor siciline işleniyor mu bilemiyorum. Bence büyük ihtimal bu olayda olduğu gibi yaşınız küçük diye takmazlar gibi ama ben polis olmadığımdan bir şey diyemem.

Raporum yok ancak çok uzun süre sakinleştirici kullandım ve sürekli psikiyatriye gittim. Bunlar bahane olur mu?

Hagb veya para cezası yerine hapis cezası alması daha yüksek.

2 tane suç işlemiş ve tehdit suçu o kadar küçük bir suç değil hapishaneye girme riski.

Var konu sahibinin burada abartmıyorum.

Ama @Factotum daha iyi cevap verir.

Yıllar önce mekan basma, darp, tehdit, hakaret vb. hepsinden suçlu bulunup HAGB aldım. Birden fazla suç olması farketmiyor. Hepsinden HAGB verilebiliyor. Bu arkadaş bence en kötü HAGB alacaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı