15 yaşında spora başlamak

Ne demek kardeşim her zaman , başka sorun olursa istediğin zaman konuyu hortlatabilirsin
Merhaba hocam nasılsınız iyisinizdir umarım. Pazar günü galiba uğramaya gideceğiz spor salonuna Annem ile. 12 ay gidecek misin dedi evet gideceğim dedim anlaştık. Arkadaşlarım da onayladı gideriz diye her gün. Sizin dediğiniz gibi yapacağım. ilk 2 ay fullbody yapacağım diğer kalan aylarda bölge bölge yapacağım. İlk gün dedi ki bana her yerin çok ağrıyacak uyurken sağa sola dönemeyeceksin dedi. Bu acıyı biliyorum 4-5 ay önce tatile gitmiştik orda da havuz vardı 3-4 saat aralıksız kulaç atıp yüzmüştüm 1 hafta boyunca sadece 3 saat uyuyabilmiştim öyle bir ağrıydı yani deneyimledim. İlk günlerde hafif çalışsam bunu yaşar mıyım gene de? Birde tecrübeniz var ise son konuma bakabilir misiniz?

Bende 16 yaşında başladım ve aradan uzun yıllar geçti, ilk ay Full body yapmanı öneririm çünkü eklem ağrıların genç olduğun için biraz daha fazla olacaktır. Bölgesele geçtiğinde daha az ağrı hissedersin bu şekilde. Ağırlık konusunda ise ilk 2 hafta düşük kilo çok tekrar sonrasında yavaş yavaş yükseltebilirsin.

Geri
Yukarı