15 yaşında fitnessa başlamak

beslenme stilim nasıl peki yeterli mi?

15 yaşında protein tozuna falan ihtiyacın olacağını sanmıyorum. Fastfood ve tatlıları en aza indir, mümkünse uzak dur. Kahvaltıda 2-3 haşlanmış yumurta - peynir gibi protein ağırlıklı sağlıklı besinler, Öğlenleri pilav - makarna - mercimek - tavuk gibi yağ oranı düşük protein ve karbonhidrat oranı bol besinleri tercih edebilirsin. Akşam yemeği için de öğle listesi geçerli. Ama yemek seçmene çok gerek yok. Karbonhidrat ve protein ağırlıklı beslenmek zaten kaslarını besler. Yağlanmamak için yağ ve şekeri en aza indirmen gerek.

Hocam kusura bakmayın biraz geç oldu.
Sabahları iki yumurta ve peynir vs yiyorum.
Okuldan gelene kadar acıkmıyorum. Gelince.
Elma ve kuruyemiş tüketip spora gidiyorum.
Gelince tavuk pilav yiyorum. Beslenme stilim yeterli mi?

Ben sabahları 3 tane haşlanmış yumurta ve lor peynirini hafif zeytinyağı ile birlikte tüketirdim. Ara öğünler koymanız önemli. Spordan önce karbonhidrat alman gerekir.
Tavuğu haşlayarak ye, yağda kızartma. Yoksa yağ yakman zorlaşır. Spordan önce karbonhidrat olarak haşlanmış makarna veya lapa pilav yiyebilirsin. Pilav öneririm. Peynir tüketirken yağ oranına dikkat et. Lor peyniri en makul peynirdir. Hayvansal yağı azalt. Bitkisel yağlar daha sağlıklı olacaktır. Zeytinyağını abartmadan tüketmeni tavsiye ederim.
Beslenmeye dikkat edip idmanlardan maksimum verimi almaya çalış. Çok da kompleks bir konu değil.

Ben sabahları 3 tane haşlanmış yumurta ve lor peynirini hafif zeytinyağı ile birlikte tüketirdim. Ara öğünler koymanız önemli. Spordan önce karbonhidrat alman gerekir.
Tavuğu haşlayarak ye, yağda kızartma. Yoksa yağ yakman zorlaşır. Spordan önce karbonhidrat olarak haşlanmış makarna veya lapa pilav yiyebilirsin. Pilav öneririm. Peynir tüketirken yağ oranına dikkat et. Lor peyniri en makul peynirdir. Hayvansal yağı azalt. Bitkisel yağlar daha sağlıklı olacaktır. Zeytinyağını abartmadan tüketmeni tavsiye ederim.
Beslenmeye dikkat edip idmanlardan maksimum verimi almaya çalış. Çok da kompleks bir konu değil.

Günlük kalori ihtiyacımı alsam olur mu kaslar için.

Geri
Yukarı