15 yaşında vücut geliştirmeye başlanır mı?

Dayak hiç yediniz mi ki hocam? Eğer kendinizi savunmak istiyorsanız düvüş sanatları en iyisi.
Hocam yemedim ama arkadaşlarla şakalasirken benden güçlü olduklarını fark ediyorum ve arkamda duracak olan kimsede yok bundan dolayı istemiştim.

Ya ne saçma bir mesaj. En güçlü insanı olsa bile bıçak çekse ölecek.
Geçenlerde bu olay yaşandı o yüzden bu karara vardım. Bana karşı dehil ama sınıftan bir çocuk arkasını çağırdı böyle nirnolay yaşandı gözümün önünde.

Bana karşı yapılsa bile kanıtın olacağını ve olaya şahitlik edenlerin de korkudan arkamda duracağını sanmıyorum.
Aileniz ile konuştunuz mu bu durumu? Şunu bilin ki dövüş sanatları öğrensenizde bir yardımı olmayacak bu konuda. Durumun bu kadar ciddi olduğunu bilmiyordum.

Hocam, bu spor aleminde bazı doğrular hariç geneli hurafedir. Yaşla alakası yoktur, sporun erken başlamak tabii ki avantajlıdır, ancak dikkatli bir şekilde yapmaya özen gösterin deadlift ve squat gibi hareketleri en azından 8-9 ay veya daha uzun bir süre yapmayın. Nedenini açıklayayım: Kasları hissetmeyi veya hareket formlarını bilmediğiniz için belinize çok fazla yük bindirmeniz olasıdır.

As
Hocam, bu spor aleminde bazı doğrular hariç geneli hurafedir. Yaşla alakası yoktur, sporun erken başlamak tabii ki avantajlıdır, ancak dikkatli bir şekilde yapmaya özen gösterin deadlift ve squat gibi hareketleri en azından 8-9 ay veya daha uzun bir süre yapmayın. Nedenini açıklayayım: Kasları hissetmeyi veya hareket formlarını bilmediğiniz için belinize çok fazla yük bindirmeniz olasıdır.
Aslında sormak istediğim şuydu, vücut geliştirerek kendimi korur muyum yoksa dövüş sanatı mi öğrenmem gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı