Vücut geliştirmeye kaç yaşında başlanılmalı?

MSGADZE

Decapat
Daha fazla  
Selam ben 23 Haziran'da 14 yaşına girdim ve spora başlamak istiyorum aileme sordum ve babam beni destekleyeceğini söyledi ama yaşım daha küçük olduğu için ve utangaç bir insan oradaki insanlardan biraz utanıyorum. Cenk hocanın şu videosunu izledim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hangi antrenmanları yapmam gerektiğini anlatıyordu ve günde 2 kez protein tozu içmem gerektiğini söylüyordu. Sizce spora bu yaz mı başlamalıyım? Yoksa 1 sene daha beklemem mi lazım? Cevaplarsanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Utanman normal. Spora bu yaşta başlarsan ilerde kesinlikle etkisini görürsün.

Videoyu izlemedim, şunu düzelteceğim sadece:
...günde 2 kez protein tozu içmem gerektiğini söylüyordu.
Böyle bir şey yok. Kim derse desin, protein tozu bir gereklilik falan değil. Gereken proteini besinlerden alabiliyorsan protein tozu takviyesine gerek falan yok.

Utanacak bir şey yok. Kendi halinde sporunu yapacaksın sadece. İlk birkaç gün fara bakan geyik gibi olacaksın, normaldir. Neyin nerede olduğunu hatırlayamamak, yeni bulunulan bir ortamdaki çekingenlik... Bunlar normal. Ego liftinge girmeden, beslenmene dikkat ederek spor yap yeter.

Protein tozu içme zorunluluğu diye bir şey yok. Protein tozu dediğin şey, yediğin yumurtayla aynıdır tek farkı besin değeridir. Günlük yeteri kadar proteinini karşıla, dengeli beslen, antrenmanın hakkını ver, güzel sonuçlara ulaş. Utanacak bir şey yok.

Geri
Yukarı