15 yaşında vücut geliştirmeye başlanır mı?

Sparkyy

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben 15 yaşındayım. Yaklaşık olarak 1.85 civarlarında boyum var, iri yapılıyım da diyebiliriz. Kilom ideal. Yaşıtlarım benden biraz daha kuvvetli ama yani en ufak kavgada pertim çıkabilir. :) Memleketten uzakta olduğumuzdan çevrem de yok, millet ahkam keserken ben süt dökmüş kedi gibi susuyorum çünkü arkaları var ve haşatımı çıkartabilirler. Bundan dolayı da vücut geliştirmeye başlamayı düşündüm. Sizce başlanır mı?

Merhaba ben 15 yaşındayım. Yaklaşık olarak 1.85 civarlarında boyum var, iri yapılıyım da diyebiliriz. Kilom ideal. Yaşıtlarım benden biraz daha kuvvetli ama yani en ufak kavgada pertim çıkabilir. :) memleketten uzakta olduğumuzdan çevrem de yok, millet ahkam keserken ben süt dökmüş kedi gibi susuyorum çünkü arkaları var ve haşatımı çıkartabilirler. Bundan dolayı da vücut geliştirmeye başlamayı düşündüm. Sizce başlanır mı?

Sırf adam dövmek için falan bir hevesin varsa boş ver bu işleri, gerek yok. Sağlık için güzel bir vücut istiyorsan yapabilirsin tabii ki.

Kavga etmek için vücut geliştirmeye başlayacaksan hiç başlama, bu sporun amacı kavga değil. Ama herhangi bir dövüş sporuyla vücut geliştirmeyi harmanlayarak kendini geliştirebilirsin, yaşın genç boyun da uzun. Hem güzel bir vücuda sahip olursun, hem de dövüşmeyi öğrenirsin.

15 yaşından itibaren başlayanlar çok daha iyi bir görünüme sahip oluyorlar. Yüksek testo seviyelerine sahip olduklarından. Başlayabilirsiniz, boyunuz uzamaz gibi hurafelere inanmadan gelişebildiğiniz kadar gelişin :)

Vücüt geliştirme sadece alacağın darbeyi azaltır onun dışında teknik bilen 70 kilo adamdan bile dayak yersin kendini korumak istiyorsan, en etkili kickboks öğrenebilirsin.

15 yaşından itibaren başlayanlar çok daha iyi bir görünüme sahip oluyorlar. Yüksek testo seviyelerine sahip olduklarından. Başlayabilirsiniz, boyunuz uzamaz gibi hurafelere inanmadan gelişebildiğiniz kadar gelişin :)

Deadlift, squat gibi gibi omurgaya yük binen hareketler boy kısalmasına sebep olabilir.

Deadlift, squat gibi gibi omurgaya yük binen hareketler boy kısalmasına sebep olabilir.

Yeni başlayan bir insan deadlifti bırak ağırlıklı squat bile yapamaz hocam. Tabii ki bu tür hareketlerin zararını ve yararını iyi araştırıp başlamak gerekiyor. Sonrasında sıkıntı çekmemek için. Eğer ilgisini çekiyorsa zaten bu tür şeyleri araştırıp kendisine iyi bir yol çizecektir.

Geri
Yukarı