15 Yaşındaki Bir Çocuğa Nasıl Bir Sistem Toplanmalı?

GTX1070 bir sistem FHD çözünürlükte hem ideal hem de ileriye dönük, güzel bir sistem olur Ryzen 5 2600 ile. GTX1070 fazla diyorsanız GTX1060 da tercih edilebilir.

Sadece oğluma toplamak yerine yeri geldiğinde kendin de az da olsa oynayabileceğin iyi bir sistem toplayabilirsin. i7 8700K + GTX 1080 Ti gibi. En azından ölü yatırım olmaz.

Dostum önerdiğim ikili güzel ama konu sahibi abimiz çocuğunu şımartmayacak bir sistem toplamak istiyor. Yani 5000₺ aralığında. i7 8700K ve 1080 Ti sistem toplamaya kalksan 10000₺’den aşağı işin içinden çıkamıyorsun :)

Bütçeniz nedir ?
Maddi durumum iyi hamdolsun sistem toplama konusu hakkında bilgim var için rahat olsun.
Sadece oğluma toplamak yerine yeri geldiğinde kendin de az da olsa oynayabileceğin iyi bir sistem toplayabilirsin. i7 8700K + GTX 1080 Ti gibi. En azından ölü yatırım olmaz.
Doğru söylüyorsunuzda oğlum yayıncı değil arkadaşlar :D

Ben olsam işlemciyi yüksek tutup ekran kartını 1060 alırdım. İstediği her şeyi oynayabilir zevkini çıkarır ama en iyi oyun deneyimini yaşamamış olur sizin deyiminizle şımarmamış olur yani. Hem de ileriye dönük olur sonradan ekran kartı değişebilir.
Not: Bütçeniz olduğu ve oğlunuz başarılı olduğu için böyle olması gerektiğini düşünüyorum. Yoksa daha düşük tutmak mantıklı olurdu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı