15 Yaşındaki Bir Çocuğa Nasıl Bir Sistem Toplanmalı?

Madem bilgisayarcısınız az çok montaja eliniz yatkınsa geliştirmeye açık giriş seviye sistem toplayın. Her sene çocuğun başarı çıtasına göre donanımlarını yükseltmek onun motive olmasına sebep olacaktır. Giriş seviye olarak işe G5400 işlemci B360 anakart 8 GB RAM ve 1050 ekran kartı ile başlayıp seneye işlemciyi i5 8400 ve 8 GB RAM daha sonra ekran kartını 1060 veya onun ayarında ekran kartı alacak şekilde bir çözüm geliştirebilirsiniz.

Madem bilgisayarcısınız az çok montaja eliniz yatkınsa geliştirmeye açık giriş seviye sistem toplayın. Her sene çocuğun başarı çıtasına göre donanımlarını yükseltmek onun motive olmasına sebep olacaktır. Giriş seviye olarak işe G5400 işlemci B360 anakart 8 GB RAM ve 1050 ekran kartı ile başlayıp seneye işlemciyi i5 8400 ve 8 GB RAM daha sonra ekran kartını 1060 veya onun ayarında ekran kartı alacak şekilde bir çözüm geliştirebilirsiniz.
Anakart her seferinde değişebilir çok masraf.

Ekran da dahil en fazla 3.500 TL olmalı diye düşünüyorum. Eğer yeni oyunlara, grafiği güzel oyunlara vesaire ilgisi varsa bilgisayarı almanızı önermem. Toplamak çok daha iyi ve karlı iş. Bu arada çocuğunuzun yeni okulu hayırlı olsun. Başarılar diliyorum. :)

Hocam şımartmak istemiyorsanız orta halli bir sistem toplamanızı öneririm kardeşimize. Vakti zamanında bana bir laptop almışlardı orta hallice bir şey. 5 yıl onu kullandım ve hala da yanımdadır. Ben bilgisayara dair ne varsa onun üzerinde öğrendim. Üst düzey bilgisayarlarda yazılımsal donanımsal sorunlarla daha az karşılaşıldığı için sadece oyununu oynar ve biraz da şımartmış olursunuz. Ama orta hallice bir sistem toplayıp önüne verirseniz gün geçtikçe değişik sorunlarla sıkıntılarla karşılaşacaktır. Oyunları kasacak bilgisayar donacak vs. Eğer size çektiyse kardeşimiz, açar içini bakar kendi halletmeye çalışır. Halledemezse araştırır bulur buluşturur çözümü yapıştırır. Şu anki kur ile orta halli bir masaüstü sistem 2500 TL civarına denk geliyor. 3000 TL de iyi olur. 3500 ve üstü hem uzun ömürlülük açısından hem de performans açısından devreye giren bir bütçe.

Burada sistemin ne amaçla kullanılacağı belirleyici oluyor. Oğlunuz bilgisayarı sadece oyun için mi istiyor? Farklı amaçları da varsa sistem değişkenlik gösterir. Ayrıca, monitör dahil mi düşünüyorsunuz?

Şımarma olayı saçma olmuş bence neden simarsin
Eğer 1500+1070 sistem toplarsaniz üniversiteye kadar idare eder bidaha ellemezsiniz bazıları demiş burda yok yüksek grafiklerde oynamasin falan amaç yüksek grafikte oynamak değildir zaten zevk almaktir siz yine iyi bir sistem toplayin konsol isinede yatkınlık gostermemeli bence cebindeki parayı konsol oyununa verir ama pc de bi şekilde idare eder VE SAKIN BİLGİSAYAR SAYESİNDE BASKİ YAPMAYİN eğer bilgisayar sayesinde baskı yaparsanız en ufak aciklikta durmadan 7/24 oynamak isteyecektir zaten lise 2 ye kadar rahat bi şekilde oynayabilir bence neyse çok uzun oldu

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı