15 yaşından sonra boy ne kadar uzar?

Muhammet355806

Centipat
Daha fazla  
15 yasındayım, boyum 162. annem 150, babam 169, abim 160, dayımlarım tam boyunu bilmiyorum. Ama zorlasak maksimum 175 falan anca cıkar. Amcamlarda da sadece bir tane 180 var. 5 tanesi de 170-172 falandır en fazla.

14-15 yaşında 160 cmden küçük olan(152 veya 155 cm olmalı) 2 yılda 172 cm e ulaştı. Yani boyunuz uzar.Beslenmenize,uyku düzeninize dikkat edin. Spor yapmakta çok iyi bir fikir olabilir. Bence uzarsın.

Ortalama 18 yaşına kadar uzama devam eder lakin bazılarında daha erken durabiliyor. Mesela ben 18 yaşındayım ama 14 yaşında uzamam durdu.

Kişiden kişiye değişiyor. Benim mesela 15 yaşımda boyum 186 ydı şu an 18 sayılırım hala aynı boydayım. Sağlığınıza, beslenmenize vb. dikkat edin, ben Full karbonhidrat ve yağlı beslendim ayrıca sürekli gece 1-2 arasında uyudum, spor yapmadım. Yani boyumun uzama dönemlerini sağlıklı geçirmedim belki bundandır. Ayrıca kiloluysanız fazla kilolarınız varsa kilo verin, boyunuzun her anlamda uzamasına yardımcı olur.

Son düzenleme:
Kişiden kişiye değişiyor. Benim mesela 15 yaşımda boyum 186 ydı şu an 18 sayılırım hala aynı boydayım. Sağlığınıza, beslenmenize vb. dikkat edin, ben Full karbonhidrat ve yağlı beslendim ayrıca sürekli gece 1-2 arasında uyudum, spor yapmadım. Yani boyumun uzama dönemlerini sağlıklı geçirmedim belki bundandır.
Knk sen iyisin ben 3 veya 4 te yatıyordum 18 im ince vücutlu ve 170 im

Yeni konular

Geri
Yukarı