15 yaşındayım boyum uzamıyor

Danny Brown

Femtopat
Çok garip bir durum. 14 yaşındayken 170cm boyundaydım şu an 15'im ve boyum 173 174 arası oldu. Yaşıtlarim yıl içinde 5 ila 10cm arasında uzuyorken benim bu kadar az uzama belirtisi göstermem endişelendiriyor. Ergenlige 12 yaşında girdim tüm belirtileri de var fakat durum ortada. Randevu almayı düşünüyorum fakat ondan önce konu hakkında bilgisi olan ağabeylerimden fikir almak istiyorum.

Çok garip bir durum. 14 yaşındayken 170cm boyundaydım şu an 15'im ve boyum 173 174 arası oldu. Yaşıtlarim yıl içinde 5 ila 10cm arasında uzuyorken benim bu kadar az uzama belirtisi göstermem endişelendiriyor. Ergenlige 12 yaşında girdim tüm belirtileri de var fakat durum ortada. Randevu almayı düşünüyorum fakat ondan önce konu hakkında bilgisi olan ağabeylerimden fikir almak istiyorum.

Merak etme sonradan uzarsın kişiden kişiye değişiyor ve boy mevzusunu çok fazla kafaya takma.

Hocam boyunuz oldukça normal.

images (5).jpg

İlgilendiğin bir spor var mı, aile bireylerinizin boyu uzunmu kısa mı?

Babam ile dedem 185 spor olarak da sokakta basketbol oynamaya başlayacağım. Bir boks kursuna da yazılmayi dusunuyorum.

173-174 yeterli. Uzun boy daha kısa ömür demektir. Ayrıca ayağına üstüne kıyafet bulmak da zor hale gelir.

Hocam zaten 195 olmak falan istemiyorum 182 190 arası benim için yeter.

Hocam bence genetik bir durum boyunuzda ideal ben 14 yaşındayken 1.60 tım.

Ben 20 yaşındayım. 165'im be abi.

@Danny Brown dostum bir problem yok. Daha 15 yaşındasın önünde 5 sene falan var daha uzaman için. Herkes bir degil. Onlar 5-10 uzuyor diye senin vücudunda anormal bir şey yok. Genetik faktörlerin etkisi çogu (beslenme, spor gibi şeylerde uzamakta önemli kriterler)

Geri
Yukarı