15 yaşındayım kaç kg dambıl ile başlamalıyım?

trabzon61

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, 15 yaşındayım. 1,70 boyum ve 50 kilom var. Sizce kaç kg ile başlamalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir mağazaya git. Yada bir spor salonuna. Orada 5 KG ile başla. 10 kereden sonra zorlanıyorsan al. 10 kereden önce zorlanıyorsan daha düşük ağırlıklara bak. 10 kereden sonra zorlanmıyorsan daha yüksek ağırlıklara bak. İki elin ile eş zamanlı olarak yap hareketi. Genelde 12 tekrar söyledikleri için zorlayarak 12 yapabileceğin ağırlık al.

Bir mağazaya git. Yada bir spor salonuna. Orada 5 KG ile başla. 10 kereden sonra zorlanıyorsan al. 10 kereden önce zorlanıyorsan daha düşük ağırlıklara bak. 10 kereden sonra zorlanmıyorsan daha yüksek ağırlıklara bak. İki elin ile eş zamanlı olarak yap hareketi. Genelde 12 tekrar söyledikleri için zorlayarak 12 yapabileceğin ağırlık al.
9 kg kaldırabiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Boy: 1.70, Kilo: 50, Yaş:15 Sen ağırlıktan uzak dur. Boks, güreş, karate tarzı sporlarla uğraş.

Trabzon Belediyesi, Cemal kamacıya gel. Oradaki hocalar yardımcı olur sana.

Son düzenleme:
Kardeşim fazla ağırlıkla uğraşma kendi ağırlığını kullan çabuk kuvvet hareketleri yap. Mekik şınav hareketleri de yap. Baskette oyna boyun uzasın :)

Bence dumbbell alma. Git bir spor salonuna yazıl. Ama dumbbelda ısrarcıysan 2 kiloyla başla 5 kaslarını yıpratır

Ve Aleyküm Selam kardeşim, 3 kilo ile başlamanı öneririm. 15 kereden 3 'er set yap.
5 kilo ile başlarsan kas yorgunluğu vs. rahatsızlıklar oluşabilir.
Dip Not : Hafta da en az 3 gün çalış.
Dip Not 2 : Ne kadar çok yaparsam o kadar çok olur diye düşünme kolların daha da küçülebilir.
Dip Not 3 : Yakınında bir spor salonu varsa bir koç ve benzeri bir kişi ile bunları yapman daha sağlıklıdır.

İyi forumlar dilerim.. :)

Ben 2-3 yıl önce dumbell aldım. 2 adet, 5 KG her biri. İlk başlarda sol ile kaldıramıyordum. Sonradan, yakın zamanda kaldırabildiğimi fark ettim. Çok uzun zaman kullanmadığım oldu. Ama şimdi kolumda kas olduğu belli oluyor. Arada kendimce kaldırmaya devam ediyorum. Dumbell in kas yapmadığını inkar edemezsiniz. Daha iyi yöntemler var diyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı