150.000-200.000 TL Sedan Otomobil Önerisi

CmonDarling

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim bütçe arasında bir otomobil arıyoruz. Aradığımız özellikler:
1. Ses yalıtımının iyi olması
2. Yakıt durumunun iyi olması, LPG uyumlu veya Dizel.
3. Eski olmaması. (En düşük 2012 model civarı)
4. Sedan olması. (Çok uzun boylu değiliz ama babalarımızın bagaj sevdası)
5. Otomatik vites olması. ( DSG istemiyoruz, biraz sorunsuz olması lazım)
6. Kaza, boya, değişen yazmıyorum çünkü onlar ilandan ilana göre değişiyor şuan marka ve modelde karar kılmak önemli)
7. Yıllık vergisinin normal düzeyde olması. (Büyük motor yeni modeller baya fazla oluyor)
8. Tekrar satarken canlı bir piyasası olması.
9. Birazcıkta iyi gidebilmesi.(Civic gibi yokuşlarda bayılıp, sollama yaparken üzmemesini istiyorum)

Şimdilik aklıma gelenler bunlar biliyorum fazla oldu fakat belirsizlik olmasın diye uzun tuttum. Şuan Honda Civic 2013 FB7 manuel lpg kullanıyoruz. Onu satıp yazdığım özelliklerde bir araç almak istiyoruz. Babam emekli ve o alıcak aracı fakat bende kullanıyorum arada ve uzun yol yapıyoruz(Aydın-İstanbul-Tokat). Babam 2018 model Civic'lere de bakıyor fakat ben biraz daha
(eski olabilir) premium bir araç olsun istiyorum. Şuanlık aklımızdaki modeller:

Audi A3 Sedan 1.6 TDI,
Mercedes C180 7G AMG(LPG ne kadar uyumlu bilmiyorum),
BMW 3 Serisi çok hor kullanılıyor ve masraflı gibi geliyor,
Honda Civic son kasa lpg

Toyota, Renault, Opel olmamalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi olması, LPG uyumlu v.

Ben yerinizde olsam toyota istemediğinizi belirtmişsiniz lakin toyota 2020 kasasına bakardım hibrit veya normal onun dışında skoda superb sıfır olarak bunları düşünürdüm superb makam arabası gibi araba istediğiniz gibi premium ama ben ikinci el düşünüyorum derseniz Audi A4 sedan 1.4 2016 model kovalardım.

Ben yerinizde olsam toyota istemediğinizi belirtmişsiniz lakin toyota 2020 kasasına bakardım hibrit veya normal onun dışında skoda superb sıfır olarak bunları düşünürdüm superb makam arabası gibi araba istediğiniz gibi premium ama ben ikinci el düşünüyorum derseniz Audi A4 sedan 1.4 2016 model kovalardım.
Hocam toyota corolla alt sınıf kalıyor ve şuankinden farklı olacak gibi gelmiyor. Onların iç mekanlarını da beğenmiyorum. Ve vites geçişleri çok sarsıntılıymış galiba.
Bütçe sınırları içindeki comfort Superb ise manuel vites(otomatik olsa bile DSG) ve turbolu. Lpg’ye uyumlu olacağını sanmam.
Audi’ye gelince fiyatları çok yüksek ve yine turbolu hocam. İkinci el premiumlar daha cazip gibi. Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
Volvo S60 olabilir.
Deneyiminiz var mı? Biraz yorum ve bilgi iyi olurdu. Nasıl olduklarını çok aşina değilim. Sağlam olduklarını duyuyoruz fakat iki tane S60 ilanına baktığımda aralarında 5 yıl ara da olsa iç ve dış görünüş aynı duruyor. Haliyle fiyat farkıda mevcut. S60 kaliteli bir araba mıdır? Karşılaştırırsak Corolla gibi midir, Superb gibi midir, yoksa bir Audi seviyesinde midir?

Hocam toyota corolla alt sınıf kalıyor ve şuankinden farklı olacak gibi gelmiyor. Onların iç mekanlarını da beğenmiyorum. Ve vites geçişleri çok sarsıntılıymış galiba.
Bütçe sınırları içindeki comfort Superb ise manuel vites(otomatik olsa bile DSG) ve turbolu. Lpg’ye uyumlu olacağını sanmam.
Audi’ye gelince fiyatları çok yüksek ve yine turbolu hocam. İkinci el premiumlar daha cazip gibi. Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Deneyiminiz var mı? Biraz yorum ve bilgi iyi olurdu. Nasıl olduklarını çok aşina değilim. Sağlam olduklarını duyuyoruz fakat iki tane S60 ilanına baktığımda aralarında 5 yıl ara da olsa iç ve dış görünüş aynı duruyor. Haliyle fiyat farkıda mevcut. S60 kaliteli bir araba mıdır? Karşılaştırırsak Corolla gibi midir, Superb gibi midir, yoksa bir Audi seviyesinde midir?
Toyotanın ve özellikle Skoda SuperB'nin piyasası Türkiye de iyi durumda satarken fazla zorlanmazsınız neden Lpg istiyorsunuz onu anlamadım Toyota hibrit bakabilirsiniz. Audi Mercedes ve Bmw gibi arabalar pek sağlam olmazlar hep ağır hasar kayıtlı ölmüş derecesinde arabalar ve aşırı pahalı olduğunu düşünüyorum. Toyota vites geçişleri eski bir modelde vardı sonradan düzelttiklerini biliyorum.

Merhabalar. 2012 Volvo S60 T4 sahibiyim. Saydığınız kriterlerden yakıt ve LPG seçeneği sınıfta kalıyor çünkü araba çok fazla yakıyor (benzin) ve LPG takılmıyor. (Takılanlar var fakat hiçbiri tam olarak stabil değil.) Onun dışında araba her açıdan muazzam. Konfor, sürüş keyfi, hissiyat vs. vs. Tek beğenmediğim yanı ön konsol. 2012 yılına göre çok fazla tuş var.
WhatsApp Image 2020-03-02 at 02.14.35.jpeg

Sormak istediğiniz bir şey olursa seve seve cevaplarım 🙂

Toyotanın ve özellikle Skoda SuperB'nin piyasası Türkiye de iyi durumda satarken fazla zorlanmazsınız neden Lpg istiyorsunuz onu anlamadım Toyota hibrit bakabilirsiniz. Audi Mercedes ve Bmw gibi arabalar pek sağlam olmazlar hep ağır hasar kayıtlı ölmüş derecesinde arabalar ve aşırı pahalı olduğunu düşünüyorum. Toyota vites geçişleri eski bir modelde vardı sonradan düzelttiklerini biliyorum.
Hocam benzinin fiyatı ortada. Uzun yol yaptığımız için çok cep yakacak. A3 sedan dizel belirttiğim aralıkta hatasızları mevcut ama Audi’ye giriş seviyesi olduğu için ne kadar iyidir bilemedim.
C180 w204 makyajlı kasalarda mevcut temiz olarak ama lpg uyumsuz ya da verimsiz olabilir.
Merhabalar. 2012 Volvo S60 T4 sahibiyim. Saydığınız kriterlerden yakıt ve LPG seçeneği sınıfta kalıyor çünkü araba çok fazla yakıyor (benzin) ve LPG takılmıyor. (Takılanlar var fakat hiçbiri tam olarak stabil değil.) Onun dışında araba her açıdan muazzam. Konfor, sürüş keyfi, hissiyat vs. vs. Tek beğenmediğim yanı ön konsol. 2012 yılına göre çok fazla tuş var.
Eki Görüntüle 508551

Hocam tekerinize taş değmesin maşallah güzel görünüyor. Bunlarında dizelleri mevcut, yakıt olarak onlar iyi olur gibi düşünüyorum. Yalıtımdan memnun musunuz? Artık başım ağrısın, arabadaki konuşulanları duyamıyayım istemiyorum. Sorunu, masrafı, vitesi, kullanımı, donanımı nasıldır? Makyaj falan geçirdi mi? Daha yeni modelleri iç mekan olarak daha mı iyidir acaba?

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 508551

Sağolun hocam anlattığınız için . Bence de biraz yakıyor ama deyeceğine %90 eminim diyebilirim . Uzun yollarda da çok fazla yakar mı sizce ?

Hocam benzinin fiyatı ortada. Uzun yol yaptığımız için çok cep yakacak. A3 sedan dizel belirttiğim aralıkta hatasızları mevcut ama Audi’ye giriş seviyesi olduğu için ne kadar iyidir bilemedim.
C180 w204 makyajlı kasalarda mevcut temiz olarak ama lpg uyumsuz ya da verimsiz olabilir.

Hocam tekerinize taş değmesin maşallah güzel görünüyor. Bunlarında dizelleri mevcut, yakıt olarak onlar iyi olur gibi düşünüyorum. Yalıtımdan memnun musunuz? Artık başım ağrısın, arabadaki konuşulanları duyamıyayım istemiyorum. Sorunu, masrafı, vitesi, kullanımı, donanımı nasıldır? Makyaj falan geçirdi mi? Daha yeni modelleri iç mekan olarak daha mı iyidir acaba?

Dizeller hakkında yorum yapamayacağım çünkü çevremde kullanan hiç yok maalesef. Yalıtım olarak ise içiniz rahat olsun, soğutma borusu değiştirdikten sonra test için 250Km/h üstüne çıkarken bile usta ile çok rahat muhabbet ettik. Elbette o hızlarda baş ağrıtıyor ama her gün o hızlara çıkmıyoruz değil mi? O yüzden ses yalıtımı başarılı. Volvolar çok sağlamdır, sorun yaşayan çok çok nadirdir. Maalesef bana çok sıkıntı ve masraf çıkardı çünkü eski sahibi motor yedirdiği için yeni motor takılmış ve takan usta düzgün yapmamış işini ama şuan sağlam ve tabiri caizse tadından yenmiyor. Vites konusuna gelecek olursak ben ilk kullandığımda arabada "vites" olduğunu fark edemedim. Çünkü geçişler o kadar seri ve yumuşak ki hangi viteste olduğunuzu ve vites atıp atmadığını çoğu zaman anlayamıyorsunuz. Kasa olarak makyaj geçirmedi sadece direksiyon derisi aşırı yıprandığı için deri değişti. Ve son olarak yeni modellerin içi neredeyse aynı. Volvo neden değiştirmemiş bilemiyorum artık.

Sağolun hocam anlattığınız için . Bence de biraz yakıyor ama deyeceğine %90 eminim diyebilirim . Uzun yollarda da çok fazla yakar mı sizce ?

Kesinlikle değiyor ya. Ankara'dan Aydın/Didim'e gitmiştim bu yaz. Sadece git gel 1500-1600₺ tuttu ki orada kullandığımı da eklersem 1 haftada aşağı yukarı 2500₺ sadece yakıta gitti.

,
Dizeller hakkında yorum yapamayacağım çünkü çevremde kullanan hiç yok maalesef. Yalıtım olarak ise içiniz rahat olsun, soğutma borusu değiştirdikten sonra test için 250Km/h üstüne çıkarken bile usta ile çok rahat muhabbet ettik. Elbette o hızlarda baş ağrıtıyor ama her gün o hızlara çıkmıyoruz değil mi? O yüzden ses yalıtımı başarılı. Volvolar çok sağlamdır, sorun yaşayan çok çok nadirdir. Maalesef bana çok sıkıntı ve masraf çıkardı çünkü eski sahibi motor yedirdiği için yeni motor takılmış ve takan usta düzgün yapmamış işini ama şu an sağlam ve tabiri caizse tadından yenmiyor. Vites konusuna gelecek olursak ben ilk kullandığımda arabada "vites" olduğunu fark edemedim. Çünkü geçişler o kadar seri ve yumuşak ki hangi viteste olduğunuzu ve vites atıp atmadığını çoğu zaman anlayamıyorsunuz. Kasa olarak makyaj geçirmedi sadece direksiyon derisi aşırı yıprandığı için deri değişti. Ve son olarak yeni modellerin içi neredeyse aynı. Volvo neden değiştirmemiş bilemiyorum artık.

Kesinlikle değiyor ya. Ankara'dan Aydın/Didim'e gitmiştim bu yaz. Sadece git gel 1500-1600₺ tuttu ki orada kullandığımı da eklersem 1 haftada aşağı yukarı 2500₺ sadece yakıta gitti.

Hocam şöyle anlatayım bende de renault clio var, o mesafede Max 500 yakar ama konfor 0 hocam. Daha önce Mercedes kompresör vardı e serisi. Yakıyordu yaklaşık km başı 45 kr ama cidden o konfora değiyordu. Bu araçta konfor 0 sırf ev aldığım için yoksa ne yapacağım clio yu. 90.000 ₺ bandında iyi ama konfor anlamında iyi konuşamayacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı