1500-2000 TL 144Hz monitör önerisi

Emre İpek

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar, MS değeri çok mühim değil. FPS çok oynamıyorum. Skyrim'de, RDR 2'de manzara izlemek istiyorum. Niyetim canlı ve güzel renk/görüntü.

> FreeSync.
> En az 144Hz.
> 24 inç civarı.
> Ince çerçeveli/çerçevesiz.

Ekran kartı: FreeSync 2 HDR destekli ( XFX AMD Radeon RX 5600 XT THICC III Ultra 6GB GDDR6 192Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı (RX-56XT6TB48) - incehesap.com )

Not: HDR ne işe yarar, ekran kartı destekliyor diye almışken HDR destekli almalı mı bilmiyorum.

Önerilerinizi bekliyorum. Bütçe: 1500-2000 TL. Şimdiden çok teşekkürler.
------
Bunlar bulabildiklerim ve hangisini seçmeliyim emin değilim.
Bu listeye katkı yapabilirsiniz.

Curved >> AOC C24G1 / HP X24C / Gamepower gpr24C / ASUS TUF Gaming VG24VQ / Samsung LC24 RG50FQMXuf.
Düz >> ASUS VP249QGR / ASUS TUF Gaming VG249Q1R / AOC 24G2U.

Son düzenleyen: Moderatör:
Seçimler arasından AOC 24G2U öneririm. Hareket kabiliyeti, FreeSync Premium, muhteşem renk gamutları ve IPS olmasından dolayı.
Özellikle renk gamutları ortalamanın üstünde. Renk şöleni!

HDR, parlaklık ve renkler ile ilgili. Kısaca açılınca HDR destekli içeriklerde daha canlı bir görüntü olur. Bu fark, HDR'ın çeşidine göre değişir.

Ama bu bütçede HDR monitör bulmanız çok zor.

Çoğu ekran kartı HDR destekler günümüzde, almışken alayım diye düşünmeyin. HDR günümüz monitörlerinde, bu bütçelerde lüks bir teknoloji.

27" kullanabilirim derseniz LG 27GL650F-B var, HDR10 destekli. Gayet iyi bir model. Ama uzaktan bakmalısınız yoksa 1080p 27 inch'de pikselleşme yapabilir.

Son düzenleme:
Seçimler arasından AOC 24G2U öneririm. Hareket kabiliyeti, FreeSync Premium, muhteşem renk gamutları ve IPS olmasından dolayı.

HDR, parlaklık ve renkler ile ilgili. Kısaca açılınca HDR destekli içeriklerde daha canlı bir görüntü olur. Bu fark, HDR'ın çeşidine göre değişir.

Çoğu ekran kartı HDR destekler günümüzde, almışken alayım diye düşünmeyin. HDR günümüz monitörlerinde, bu bütçelerde lüks bir teknoloji.

27" kullanabilirim derseniz LG 27GL650F-B var, HDR10 destekli. Gayet iyi bir model. Ama uzaktan bakmalısınız yoksa 1080p 27 inch'de pikselleşme yapabilir.
Renk gamutu dediğiniz kontrast dinamik/statik(1000:1) mi oluyor yoksa renk sayısı(16,7 Milyon) mı ?

Renk gamutu dediğiniz kontrast dinamik/statik(1000:1) mi oluyor yoksa renk sayısı(16,7 Milyon) mı ?
Hayır, renk gamutu başka bir şey. Mesela AdobeRGB diye bir renk uzayı var.

AOC, o renk uzayının %106'sını, yani tamamından fazlasındaki renkleri gösterebiliyor.

Bunun gibi renk gamutları vardır. Renk canlılığı ve doğruluğunu etkiler.

Kontrast bambaşka bir şey bu arada, monitörün gösterebildiği en karanlık siyah ile en parlak beyaz arasındaki fark o.

Hayır, renk gamutu başka bir şey. Mesela AdobeRGB diye bir renk uzayı var.

AOC, o renk uzayının %106'sını, yani tamamından fazlasındaki renkleri gösterebiliyor.

Bunun gibi renk gamutları vardır. Renk canlılığı ve doğruluğunu etkiler.

Kontrast bambaşka bir şey bu arada, monitörün gösterebildiği en karanlık siyah ile en parlak beyaz arasındaki fark o.

MSI OPTIX MAG241CV için ne dersiniz hocam şu an 1750 tl ye buldum bir tane amazon.tr de​

MSI OPTIX MAG241CV için ne dersiniz hocam şu an 1750 tl ye buldum bir tane amazon.tr'de.

AOC daha iyi. MSI VA panel iken AOC IPS.

IPS panellerin renk doğruluğu, renk kalitesi ve görüş açıları daha iyidir. VA'ların avantajı siyahları daha iyi göstermesi ve kavisli olabilmeleri (IPS ve kavisli monitör yok sayılır). Ama siz renk ve görüntü kalitesi istediğinizden IPS çok daha iyi bir tercih olacaktır.

Ayrıca AOC'un hareket kabiliyeti de daha iyi. AOC öneririm.

2 haftadır cuma günleri sadece 1 ürün olacak sekilde bu monitor 1500TL ye düşüyor o 1 kişi olursan ASUS 23,8" VG249Q TUF GAMING 1Ms 144Hz Full HD IPS FreeSync Gaming Monitör fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bence iyi fiyata almış olursun ama stokta sadece 1 tane veriyorlar bu monitor olmasa bile başka monitörlerde var bence cumayı bekle ve incehesap.com dan saat 22:00da hemen hoşuna giden monitor u al derim saat 19:00 - 22:00 arasında hangi ürünler indirime giriyor zaten söylüyorlar ordan seçersin ben bu monitor u 1700TL ye almıstım 1gün sonra bu sitede 1500TL olmustu yani indirimleri gerçek trendyol - hepsiburada gibi değil.

2 haftadır cuma günleri sadece 1 ürün olacak sekilde bu monitor 1500TL ye düşüyor o 1 kişi olursan ASUS 23,8" VG249Q TUF GAMING 1Ms 144Hz Full HD IPS FreeSync Gaming Monitör fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bence iyi fiyata almış olursun ama stokta sadece 1 tane veriyorlar bu monitor olmasa bile başka monitörlerde var bence cumayı bekle ve incehesap.com dan saat 22:00da hemen hoşuna giden monitor u al derim saat 19:00 - 22:00 arasında hangi ürünler indirime giriyor zaten söylüyorlar ordan seçersin ben bu monitor u 1700TL ye almıstım 1gün sonra bu sitede 1500TL olmustu yani indirimleri gerçek trendyol - hepsiburada gibi değil.
hocam ben o 1 kişi olamam ama 1880 tl verebilirim.
o halbu bu 1750 23.6 MSI OPTIX MAG241CV FHD VA 144HZ 1MS HDMI+DP CURVED GAMING MONITOR: Amazon.com.tr
bu da 1880 ASUS 23,8" VG249Q TUF GAMING 1Ms 144Hz Full HD IPS FreeSync Gaming Monitör fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
hangisini tavsiye edersiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı