1500-2000 TL'ye Konsol mu almalıyım Masaüstü PC mi?

Konsol mu Bilgisayar mı Almalıyım ?

• Oy verenlerin toplamı
    29

Sazan.AVI

Hectopat
Yer
Anlya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evet başlıkta da belirttiğim gibi yeni PC istiyorum. Yardımlarınıza ihtiyacım var. Öncelikle yeni bir bilgisayar mı alıyım yoksa kendim mi malzemeleri toplayıp hazırlayayım? Sadece oyun oynamak için alacağım. Evimde diğer günlük işlerimi yapabileceğim bir bilgisayarım var zaten. Konsol mu almalıyım yoksa masaüstü bilgisayar mı? Fiyat Aralığı 1.500-2.000 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartından kısayım, bellekleri 8GB mı yapayım? Hocam sen ne saçmalıyorsun acaba? RAM mi oynatacak oyunları ayıptır sorması? Öğrenip tekrar yorum atarsan sevinirim. Hiçbir değişiklik yapmadan alabilir önerdiğim sistemi.

FX-8320 = 125 watt
R9 280X TurboDuo = 250 watt
Anakart, RAM, HDD vs. = 50 watt (hepsi bir arada)

Toplam: 425W-450W arası.

Güç kaynağı 12V kanalından 564W veriyor. Bir bakın bakalım yetiyor mu, yetmiyor mu? Artıyor hem de. Önerdiğim sistem alınabilir.

Ekran kartından kısayım, bellekleri 8GB mı yapayım? Hocam sen ne saçmalıyorsun acaba? RAM mi oynatacak oyunları ayıptır sorması? Öğrenip tekrar yorum atarsan sevinirim. Hiçbir değişiklik yapmadan alabilir önerdiğim sistemi.

FX-8320 = 125 watt
R9 280X TurboDuo = 250 watt
Anakart, RAM, HDD vs. = 50 watt (hepsi bir arada)

Toplam: 425W-450W arası.

Güç kaynağı 12V kanalından 564W veriyor. Bir bakın bakalım yetiyor mu, yetmiyor mu? Artıyor hem de. Önerdiğim sistem alınabilir.
Adam R9 280X TurboDuo ile Underground 2 oynamayacak. Şimdiki oyunlar 4 gb ram istiyor. Hatta Watch_Dogs bile 6GB ram istiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, yaptığın yorum yaklaşık 10 aydan beri yapılan yorumların tıpa tıp aynısı.

Watch Dogs denen optimizasyon özürlü bir oyun yüzünden ekran kartından kısmamı mı söylüyorsun sen şimdi bana? R9 280X yerine ne koyayım, ne beğenirsiniz? R9 280 mi koyayım?

4GB RAM'in yetmediği oyunları bana sırasıyla sayarsan sevinirim. Tabi şu ağzınızdan düşmeyen "Watch Dogs" oyunu hariç.

Not: 4GB RAM kalacak diye bir şey yok. En kısa sürede RAM'i 8GB yapar, keyfine bakar. Daha fazla uzatmayın, kalbinizi kırmayayım.

Watch Dogs denen optimizasyon özürlü bir oyun yüzünden ekran kartından kısmamı mı söylüyorsun sen şimdi bana? R9 280X yerine ne koyayım, ne beğenirsiniz? R9 280 mi koyayım?

4GB RAM'in yetmediği oyunları bana sırasıyla sayarsan sevinirim. Tabi şu ağzınızdan düşmeyen "Watch Dogs" oyunu hariç.

Not: 4GB RAM kalacak diye bir şey yok. En kısa sürede RAM'i 8GB yapar, keyfine bakar. Daha fazla uzatmayın, kalbinizi kırmayayım.
Call of Duty: Ghosts

Asus R9 270X Directcu 2 Top 4Gb Gddr5 256Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı