5000-6000 TL'ye konsol mu PC mi?

Xbox almak yerine PC almak daha mantıklı. Xbox almak istediğinize göre PS özel oyunlarına da çok ilginiz yok. Bence PC alın hem 30 FPS sınırına takılmazsınız hem de aldığınız sistem bu paraya 4-5 yıl yetecektir. 30 FPS tatmin ediyorsa bu süre dahada uzar.

Xbox almak yerine PC almak daha mantıklı. Xbox almak istediğinize göre PS özel oyunlarına da çok ilginiz yok. Bence PC alın hem 30 FPS sınırına takılmazsınız hem de aldığınız sistem bu paraya 4-5 yıl yetecektir. 30 FPS tatmin ediyorsa bu süre daha da uzar.

İlk olarak PS4 özel oyunlarına ilgim var fakat Xbox işlemci yönünden falan PS4'ten daha iyi. 4-5 tane oyun için PS4 almayı düşünmüyorum ama kesin değil belki alabilirim.(Not: God of War ve diğer özel oyunların bir başyapıt olduğunu biliyorum ama bir yerden sonra sıkılırım gibi geliyor).Alacağım PC'de güncel oyunlarda 30 FPS verecek yüksek ihtimal. Yeni nesil bir konsol almak daha mantıklı gibi geliyor çünkü o sistem özelliklerinin aynısı bir PC toplamak daha masraflı. Bende sevmiyorum konsolu ama hangi makinede daha fazla yeni nesil oyun ve donmadan oynarsam bu benim için kardır.

İlk olarak PS4 özel oyunlarına ilgim var fakat Xbox işlemci yönünden falan PS4'ten daha iyi. 4-5 tane oyun için PS4 almayı düşünmüyorum ama kesin değil belki alabilirim.(Not: God of War ve diğer özel oyunların bir başyapıt olduğunu biliyorum ama bir yerden sonra sıkılırım gibi geliyor).Alacağım PC'de güncel oyunlarda 30 FPS verecek yüksek ihtimal. Yeni nesil bir konsol almak daha mantıklı gibi geliyor çünkü o sistem özelliklerinin aynısı bir PC toplamak daha masraflı. Bende sevmiyorum konsolu ama hangi makinede daha fazla yeni nesil oyun ve donmadan oynarsam bu benim için kardır.

O özelliklerdeki sistem güncel AAA oyunlarda rahat 100 FPS üstü verecektir. Konsolun sistem özelliklerine takılmayın, sonuçta konsol olduğu için donanımı düşük olsa bile aynı FPS'i verir(örneğin PS4).

Yeni nesil konsollar çıkana kadar bekleyin. Fiyatları tahminimce 6000 TL civarlarında olacak. Series X yerine PS5 tercih etmek oyun miktarı açısından daha mantıklı olabilir. Donanım farklıkları çok ufak ve çok önemsiz. Sadece oyun oynamak için bir makine arıyorsanız ve FPS tutkunuz yoksa PC diye tutturanları aldırmayın.

Yeni nesil konsollar çıkana kadar bekleyin. Fiyatları tahminimce 6000 TL civarlarında olacak. Series X yerine PS5 tercih etmek oyun miktarı açısından daha mantıklı olabilir. Donanım farklıkları çok ufak ve çok önemsiz. Sadece oyun oynamak için bir makine arıyorsanız ve FPS tutkunuz yoksa PC diye tutturanları aldırmayın.
PC diye tutturanlar diye bir şey yok. Herkes önerisini bırakıp gidiyor.
Konu zaten öneriden çıkıp konu sahibini ikna etme derecesine gelmiş.
Kaldı ki PC önerenler fanboyluk yapmıyor, yararlarını söylüyorlar.

Geri
Yukarı