1500 ₺'niz olsa ne alırdınız?

Bulmak ile çalmak farklı. Ne demek ne farkı kalıyor? Çalmak birinden bir şeyi izinsiz ve gizlice almaktır. Kimin olduğu belli olmayan bir parayı bulmuşsun ve konunun senaryosuna göre de sahibinin bulunması imkansız. Senaryoya göre hareket ediyoruz ve düşünüyoruz.
Bu da izinsiz ve gizlice olmaz mı? Saksıları çalıştıralım lütfen. Yolda 1500 TL düşürsen adama al kardeşim hayrını gör mü dersin? Ayrıca bulmak değil harcamak diyorum.

Parayı dağıtırdım veya polise götürürdüm, onun dışında sadece benim param olsa ekran kartı alırdım sanırım, veya biriktirirdim.
Yolda bulsam hayır kurumuna bağışlardım.
Hiçbir şey almazdım nasıl olsa emeğim ile almadım o parayı yerden buldum hayır kurumlarına bağışlardım.
Hiçbir şey almazdım nasıl olsa emeğim ile almadım o parayı yerden buldum hayır kurumlarına bağışlardım.
Biri yolda giderken zarf bulmuş ve fikir istiyor sanırım. :D

1500 TL benim için bir şey ifade etmiyor, zarfı bulduğum yerde bırakırdım.
Ey Technopat Sosyal üyeleri! Burada arkadaş yerden almayı kastetmiyor. Bir yerden 1500 TL elinize geçti. Sonuçta yerden buldum bir yere bağışlardım diyenlere diyorum.
@Kemânkeş- Doğru anladım değil mi?
Şov yapmak için değil, alın teriyle kazanılmadığı için bu yorumda bulunduk.
Tam olarak "yolda yürürken 1500 TL olan bir zarf" bulmaktan bahsediliyor. :D
Çok haklısınız hocam.
İnanmak zorunda değilsin ama yerde ne kadar para olursa olsun onu harcamazdım. Şerefim üzerine yemin ederim.
Başkasının parasını neden alayım?
Biri "ceplerdim" yazacak da onu alkışlamak için falan bekliyorsunuz herhalde. Kocaman bir "tamam".
Alnımın teriyle kazanmadığım parayı ben neden yiyim onun yerine giderim en mantıklı bir şekilde bağış yaparım.
Bu da izinsiz ve gizlice olmaz mı? Saksıları çalıştıralım lütfen. Yolda 1500 TL düşürsen adama al kardeşim hayrını gör mü dersin? Ayrıca bulmak değil harcamak diyorum.
Çok şükür durumum var. Hiç düşünmeden gider polise teslim ederdim.
Arkadaşlar çok yanlış anladınız. Tamam değiştiriyorum soruyu; Kıyafetlerinizi almak için çekmeceyi açtınız ve aman tanrım, 1500₺ var! Bu para ile ne yapardınız? Yani zarf olayı bir şekilde bu para size geldi anlamında. Siz ne yapardınız onu söyleyin :D

Arkadaşlar çok yanlış anladınız. Tamam değiştiriyorum soruyu; Kıyafetlerinizi almak için çekmeceyi açtınız ve aman tanrım, 1500₺ var! Bu para ile ne yapardınız? Yani zarf olayı bir şekilde bu para size geldi anlamında. Siz ne yapardınız onu söyleyin. :D
Elektro gitar alırdım herhalde.

Geri
Yukarı