1500 TL Akıllı Telefon Tavsiyesi

156318

Kilopat
Makaleler
5
Yeni bir telefon almaya karar verdim. Xiaomi telofanların gördüğüm kadarıyla fiyatına göre gayet güzel özellikleri var. Xiaomi Mi A1 hoşuma gitti. Mi Note 3 ve Samsung C9 Pro’da aynen öyle hepsi birbirinden güzel telefonlar. Alacağım telefonun Rami en az 4GB olsun istiyorum, parmak izi okuyucusu ve kamerası iyi olsun çift kamera olsa daha iyi olabilir. Xiaomi alırsam bir takım sorunlar yaşar mıyım? Şebeke sorunları vb. Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mİ A1 genelde bütçesi olmayanlara tavsiye ediliyor. Orta giriş seviye dedikleri sekmentte yer alıyor. Yazınızdan anladığım kadarıyla ithalatçı garantili cihazlara sıcak bakıyorsunuz bu bağlamda HTC 10 kamera ve performans bakımından güzel bir cihaz. Eğer onun biraz daha güncelini isterseniz U ultra fiyatında rakipsiz cihazlardan biri.

HTC U Ultra 64 GB (İthalatçı Garantili) Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Türkiye'de vergi oranları çok ciddi fiyat ekliyor maalesef. Dün yurt dışından Huawei Mate 10 Lite aldım 1300 TL fiyatla çok güzel telefon beğendim. Türkiye fiyatı 2000+ seyir halinde. İmkanınız varsa yurt dışından alabilirseniz uygun fiyatlı güzel cihazlar alabilirsiniz.

Türkiye içerisinde ise Xiaomi güzel cihazlar sunuyor F/P olarak başarılı. HTC 10 tavsiye etmiyorum çünkü forum sayfalarında çok sorun yaşayan var.

Türkiye garantili cihaz almak isterseniz P9 LİTE 2017 güzel bir alternatif.

Son düzenleme:
Türkiye'de vergi oranları çok ciddi fiyat ekliyor maalesef. Dün yurt dışından Huawei Mate 10 Lite aldım 1300 TL fiyatla çok güzel telefon beğendim. Türkiye fiyatı 2000+ seyir halinde. İmkanınız varsa yurt dışından alabilirseniz uygun fiyatlı güzel cihazlar alabilirsiniz.

Türkiye içerisinde ise Xiaomi güzel cihazlar sunuyor F/P olarak başarılı. HTC 10 tavsiye etmiyorum çünkü forum sayfalarında çok sorun yaşayan var.

Türkiye garantili cihaz almak isterseniz P9 LİTE 2017 güzel bir alternatif.
Yurtdışından almak sıkıntılı değilmi.

@156318
Hangi anlamda hocam?
Garanti olarak soruyorsanız garanti imkanları daha kısıtlı yada geçersiz oluyor.
Garanti anlamında Türkiye içerisinde beğendiğim firmalar Apple ve Huawei.

@156318
Hangi anlamda hocam?
Garanti olarak soruyorsanız garanti imkanları daha kısıtlı yada geçersiz oluyor.
Garanti anlamında Türkiye içerisinde beğendiğim firmalar Apple ve Huawei.
Gümrükde falan sıkıntı çıkarmı ve hangi siteden almalıyım? Pasaport kaydı yaptırılıp mı geliyor inçi sıkıntısı olurmu?

Mİ A1 genelde bütçesi olmayanlara tavsiye ediliyor. Orta giriş seviye dedikleri sekmentte yer alıyor. Yazınızdan anladığım kadarıyla ithalatçı garantili cihazlara sıcak bakıyorsunuz bu bağlamda HTC 10 kamera ve performans bakımından güzel bir cihaz. Eğer onun biraz daha güncelini isterseniz U ultra fiyatında rakipsiz cihazlardan biri.

HTC U Ultra 64 GB (İthalatçı Garantili) Fiyatı - Taksit Seçenekleri
HTC 10 sorunlu bir telefonmuş galiba araştırdığım kadarıyla. Bu arada ithalatçı garantili olması şart değil Samsung vb de olabilir. Xiaomi Mi 3 nasıl bir seçim olur?

HTC 10 ve bu model sorunlu bir model olmadığı gibi diğer almayı düşündüğün cihazlardan çok daha iyi bir cihaz. A1 modeli de donanım olarak C9 PRO ve Mi Note 3 modelinin gerisindedir, onlar arasından performans olarak Mi Note 3 biraz daha iyi. HTC 10 donanım, performans ve kamera olarak bu modellere göre çok daha üst düzey bir model. Diğer üç modelin kamera performansı birbirine yakın.

Lenovo P2 de düşünebilirsin. 5100 MAh batarya (ki bu muazzam bir değer), 4gb RAM, Snapdragon 625, 5 parmak izi kaydediliyor. Kamera yönünden gün ışıgında güzel fakat karanlık ortamlarda çok iyi değil.

HTC 10 ve bu model sorunlu bir model olmadığı gibi diğer almayı düşündüğün cihazlardan çok daha iyi bir cihaz. A1 modeli de donanım olarak C9 PRO ve Mi Note 3 modelinin gerisindedir, onlar arasından performans olarak Mi Note 3 biraz daha iyi. HTC 10 donanım, performans ve kamera olarak bu modellere göre çok daha üst düzey bir model. Diğer üç modelin kamera performansı birbirine yakın.
Peki HTC 10’mu Xiaomi Mi 5S Plus’mı almalıyım? Belki Xiaomi Mi 6’da alabilirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı