1500 TL klavye tavsiyesi

Bütçe
0-1500
Kanka 1060TL sommonerden daha iyi Switch olan bir klavyeden niye 400 daha koyup daha kötü bir Switch alayım ki. Bir garip geldi bu mantık.

Her şey Switch değil. Malzeme kalitesi, bilek desteği, multimedya tuşları, NumLock olması gibi faktörler var. Ayrıca XPG güzel markadır, kolay sıkıntı çıkarmaz. Hem Cherry MX Switch dünyanın en iyi switchlerinden.

Her şey Switch değil. Malzeme kalitesi, bilek desteği, multimedya tuşları, NumLock olması gibi faktörler var. Ayrıca XPG güzel markadır, kolay sıkıntı çıkarmaz. Hem Cherry MX Switch dünyanın en iyi switchlerinden.

Bende öyle zannediyordum ama kaç yıllık Switch'ler artık çok eskimiş. Çok daha iyileri var mesela dierya K61edeki Gateron Switch'ler.

Onu alın o zaman? Neden soruyorsunuz.

Sana sormadimki zaten başka arkadaşa sordum. Onun önerisini merak ettim.

Onu alın o zaman? Neden soruyorsunuz.

Aga cevap vermiyor öbür arkadaş. Sana soracağım. Kanka Gateron MX'den daha iyi bir Switch olduğunu biliyoruz. Ama sen olsan dierya K61e mi yoksa bunumu alırdın. Bu arada gözünün önünde bulunsun bu bilek desteğinde kronik sorun var ona göre seç.

Son düzenleme:
Sana sormadimki zaten başka arkadaşa sordum. Onun önerisini merak ettim.

Aga cevap vermiyor öbür arkadaş. Sana soracağım. Kanka Gateron MX'den daha iyi bir Switch olduğunu biliyoruz. Ama sen olsan dierya K61e mi yoksa bunumu alırdın. Bu arada gözünün önünde bulunsun bu bilek desteğinde kronik sorun var ona göre seç.

Ben olsam Summoner alırdım. Bilek desteği üzerinde garip şeyler denemezseniz patlamaz zaten. Hem multimedya, bilek desteği, NumLock ve malzeme kalitesi yüzünden XPG'yi tercih ederdim. Wireless önemliyse K61 de alınabilir.

Ben olsam Summoner alırdım. Bilek desteği üzerinde garip şeyler denemezseniz patlamaz zaten. Hem multimedya, bilek desteği, NumLock ve malzeme kalitesi yüzünden XPG'yi tercih ederdim. Wireless önemliyse K61 de alınabilir.

Kanka benim aldığımda Wireless değilki. Sadece büyük klavye istemem değil ama pek istemem bir de öyle NumLock multimedya falan kullanmayı bilmediğimden gereksiz görüyorum o kadar.

Kral 1060TL dierya K61e aldım ama XPG Summoner bazı sitelerde 4000TL'ye kadar çıkmış. Sence iade edip Summoner almak mantıklı mı? Bana mantıksız geldi ama yine de sorayım dedim.
Hayır. K68 daha iyi.

Switch ve kasa kalitesi daha iyi Kemove'nin.

Hayır. K68 daha iyi.

Switch ve kasa kalitesi daha iyi Kemove'nin.

Ben şu anda bu yazı XPG ile yazıyorum. Normalde K68 alacaktım fakat ailem yurt dışından bir şey almaya pek yatkın değillerdi ben de mecburen XPG'ye kaldım. Klavye aslında güzel, malzeme kalitesi falan iyi fakat ilk defa mekanik klavye kullandığım için olabilir sesi bir tık yüksek geldi artı olarak yazılımı çok sıkıntılı yüklediğinizde klavyeyi İngilizce gibi algılıyor ve Z, X, C gibi tuşlar farklı tuşlarla yer değiştiriyor bu yüzden yazılım kurmamak en iyisi. Onun dışında bilek desteği gayet güzel yumuşak ama ben klavyenin tasarımı yüzünden çok rahat edemedim ama bunların dışında güzel klavye. Onun dışında eğer tercih edecek olsaydım K68'i tercih edebilirdim. XPG'de RGB modlarını ayarlamak bir tık zor ama onun dışında güzel klavye. Şu anlık sadece ses tekerleğinden korkuyorum hafif bir şekilde sağa-sola gidiyor. Merak ettiğiniz sorular varsa sorabilirsiniz iyi sosyaller 🙂

Ben şu anda bu yazı XPG ile yazıyorum. Normalde K68 alacaktım fakat ailem yurt dışından bir şey almaya pek yatkın değillerdi ben de mecburen XPG'ye kaldım. Klavye aslında güzel, malzeme kalitesi falan iyi fakat ilk defa mekanik klavye kullandığım için olabilir sesi bir tık yüksek geldi artı olarak yazılımı çok sıkıntılı yüklediğinizde klavyeyi İngilizce gibi algılıyor ve Z, X, C gibi tuşlar farklı tuşlarla yer değiştiriyor bu yüzden yazılım kurmamak en iyisi. Onun dışında bilek desteği gayet güzel yumuşak ama ben klavyenin tasarımı yüzünden çok rahat edemedim ama bunların dışında güzel klavye. Onun dışında eğer tercih edecek olsaydım K68'i tercih edebilirdim. XPG'de RGB modlarını ayarlamak bir tık zor ama onun dışında güzel klavye. Şu anlık sadece ses tekerleğinden korkuyorum hafif bir şekilde sağa-sola gidiyor. Merak ettiğiniz sorular varsa sorabilirsiniz iyi sosyaller 🙂

Dierya DK61e iade edip XPG Summoner Silver Switch almak mantıklı mı sence?

Dierya DK61e iade edip XPG Summoner Silver Switch almak mantıklı mı sence?

Nasıl oyunlar oynadığına ve klavye boyutuna bağlı dostum bir şey diyemem şu anlık. Normalde bende Silver Switch almıştım ama tekime süresi çok hızlı olduğu için iade edip red Switch'e döndüm. Ama red Switch'inde çok farklı bir yanı yok. Biraz bastırdığımda tepki veriyor ve hissiyatı çok güzel. Ama dediğim gibi DK61e kullanmadığım için bir şey diyemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı