1500 TL monitör önerisi

EienCure

Decapat
Merhaba, konumuz başlıktaki gibi. Elimde VA panel 4 ms bir Samsung monitör ve TN panel 1 ms LG monitör var. Arada çok kaldım. Profesyonele yakın derecede LoL oynuyorum fakat çok da kötü renk almak istemiyorum. VA panel önerir misiniz?

LG:
https://www.hepsiburada.com/lg-24gl...d-monitor-p-HBV00000SAUOA?magaza=GpnTeknoloji

Samsung:

VA panel güzeldir ancak biraz ghosting yapabilir, o sorunu da Mrpt'yi arttırarak çözebilirsiniz eğer ayarı varsa. Ben Philips 23.8" 242E1GAJ 1ms 144Hz FreeSync HDMI+DP port Oyuncu Monitörü - Vatan Bilgisayar kullanıyorum ilk başta çok göze çarpan bir ghosting vardı sonrasında Mrpt'yi arttırıp Smart responsu da faster yapınca neredeyse hiç kalmadı. TN panel almayın.

VA panel güzeldir ancak biraz ghosting yapabilir, o sorunu da Mrpt'yi arttırarak çözebilirsiniz eğer ayarı varsa. Ben Philips 23.8" 242E1GAJ 1ms 144Hz FreeSync HDMI+DP port Oyuncu Monitörü - Vatan Bilgisayar kullanıyorum ilk başta çok göze çarpan bir ghosting vardı sonrasında Mrpt'yi arttırıp Smart responsu da faster yapınca neredeyse hiç kalmadı. TN panel almayın.
Hocam şöyle diyeyim sistemim gayet iyi fakat leş gibi 720p monitörü 1080pde kullanan biri olarak TN panelin bana çok da kötü geleceğini düşünmüyorum. 1 MS ve 4 MS farkı cidden hissedilir mi ve dediğiniz gibi Samsung'ta da ghosting yapar mı?

Hocam şöyle diyeyim sistemim gayet iyi fakat leş gibi 720P monitörü 1080PDE kullanan biri olarak TN panelin bana çok da kötü geleceğini düşünmüyorum. 1 ms ve 4 ms farkı cidden hissedilir mi ve dediğiniz gibi Samsung'ta da ghosting yapar mı?

VA panele geçerseniz farkı görürsünüz eğer sisteminiz iyiyse de dediğim gibi VA panele geçin, evet Samsung'da da olacaktır çünkü VA Panel'in genel olarak pikselleri yavaş ancak dediğim gibi ayarlarını yapınca hiç fark etmeyeceksiniz. Ben de CS:GO, Valorant gibi oyunlar oynuyorum hiç ghosting göremiyorum. Sadece Mouse'da orta tuşa basıp yavaşça sayfayı aşağı kaydırınca fark ediliyor. Hem 1500TL vermişken biraz güzel renkler de görsün gözünüz. IPS kadar olmasa da çok güzel renkleri. Özellikle o siyah ve beyazları var ya sanki OLED panel gibi.

Geri
Yukarı