1500 TL sistem tavsiyesi

Kesinlikle 2000 hatta 2500 TL gibi bir bütcenin altında AMD işlemci üzerinden sistem kurulmalıdır. Oyun için düşünülen sistem sanırsam. Oyun için gidip İ5 işlemciye 400 TL bayılmak neden? Şahsen şuanki sistemimle yeni çıkan önceden çıkmış oyunları ultra ayarlarda 1400x900 çözünürlükte kasma olmadan oynayabiliyorum. Belki benim sistemim %30 indirim dahilinde bile 1800 Tl civarı belki daha pahalıya gelebilir ancak hiç pişman olmazsın. Tavsiyem AMD üzerine düşünmen. İntel işlemciler render üzerine kurulan bilgisayarlarda kullanılıyor. Bu oyun bilgisayarım var İntel işlemci kullanıyorum ne ayak demek değildir. :) Ama oyun bilgisayarı için İntel düşünme.

@mustafaoguz Anlıyorum. Yani AMD sistem daha mantıklı diyorsunuz. GTX760 yerine GTX750Ti veya GTX660 alsam bu durum göz ile görebilecek oranda değişikliliğe uğrar mı?

Evet uğrar sen şu sistemi al.

Asus H81M Plus
İntel Core i3 4130
4 GB GSkill RipjawsX 1600 MHz Ram
Msi GTX 760 TF Gaming
1TB Baracuda Sata 64 MB
CM RC-K350 600W Kasa

Bundan iyisini bulamazsın emin ol.

Evet uğrar sen şu sistemi al.

Asus H81M Plus
İntel Core i3 4130
4 GB GSkill RipjawsX 1600 MHz Ram
Msi GTX 760 TF Gaming
1TB Baracuda Sata 64 MB
CM RC-K350 600W Kasa

Bundan iyisini bulamazsın emin ol.

Öneriniz için teşekkürler. Ama sosyalde %80'lik kısım i3 devrinin bittiğini ve aldıktan sonra pişman olucağınız gibi yorumlar atıyorlar. Sizce doğru mu?

GTX 750Tİ 760 kırpılmış hali gibi duruyor. Tahminimce GTX760 dan 5 6 FPS farkı olur o kadar.

Elinizde eğer işiniz yoksa oyun testi yapabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı