1500 TL sistem tavsiyesi

Öneriniz için teşekkürler. Ama sosyalde %80'lik kısım i3 devrinin bittiğini ve aldıktan sonra pişman olucağınız gibi yorumlar atıyorlar. Sizce doğru mu?

Sana şöyle söyleyeyim i3 Seni 2 yıl çok iyi bir şekilde götürür ve hiç bir Core serisinin devri bitmemiştir ve çok iyilerdir. 2 yıl sonra LGA 1150 eskide kalacak i7 4770 bile 450 - 500 TL seviyesine inecektir. o zaman para bulup onu alır ileriyide garantiye alırsın. Kimsenin etkisinde ''bence'' lerinde kalma Benchmarklara bakarak karar ver sayılaryalan söylemez. Oyun için i5 4670K dan sonrası gereksizdir. OC yapmayacaksan i5 4440 yeterlidir. Yazdığım sistemi almanı tavsiye ederim Şahsen 1500 lira bütçem olsa yazdığım sistemi alırdım. Eğer kafan işlemcide kalıyorsa 15 günbekle 100 lira bulmaya çalış yazdığım sisteme i5 4440 ekle rahatına bak.

Son düzenleme:
Şuanda ne yazıkki iş yerindeyim eve geçince hatırladığım FPS değerlerini ve mevcut oyunlarımın FPS değerlerini ölçüp konuya yazarım.
İyi niyetli davrandığınız için teşekkürler.

Sana şöyle söyleyeyim i3 Seni 2 yıl çok iyi bir şekilde götürür ve hiç bir Core serisinin devri bitmemiştir ve çok iyilerdir. 2 yıl sonra LGA 1150 eskide kalacak i7 4770 bile 450 - 500 TL seviyesine inecektir. o zaman para bulup onu alır ileriyide garantiye alırsın. Kimsenin etkisinde ''bence'' lerinde kalma Benchmarklara bakarak karar ver sayılaryalan söylemez. Oyun için i5 4670K dan sonrası gereksizdir. OC yapmayacaksan i5 4440 yeterlidir. Yazdığım sistemi almanı tavsiye ederim Şahsen 1500 lira bütçem olsa yazdığım sistemi alırdım. Eğer kafan işlemcide kalıyorsa 15 günbekle 100 lira bulmaya çalış yazdığım sisteme i5 4440 ekle rahatına bak.

Anladım. Teşekkür ederim. Aslında sizin dediğiniz de doğru. Peki dediğiniz sistemi alsam oyunlarda düşük fps sorunu gibi sorunlar olmaz değil mi? Şuan ki monitörümün çözünürlüğü 1366X768. İleride daha iyi bir monitör almayı planlıyorum. Sizce sizin önerdiğiniz sistem şimdiki monitörümün çöznürlüğünde oyunları üstesinden gelebilir mi?

Hayır asla olmaz 1-2 sene Ultra da rahat oynarsın. Sonra high, medium ve low. Tüm oyunları kaldırabilecek bir kart GTX 760 ama tavsiyem Msi TF Gaming olan modeli almanız 3-4 fps daha iyi ve birçok özelliği var. Birde 15 gün bekleyip ilerleyen zamanda para bulup işlemciyi i5 4440 yapmanızı tavsiye ediyorum.

Tabi herşeyi yavaş yavaş yükselteceğim. Bu sistem AMD olsa ne tür fps kayıpları yaşayabilir?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı