1500 TL Telefon Önerisi

Neden Samsung alınmaz peki? Alıp bir sorun yaşadınız da siz sorun yaşadınız diye tüm telefonları kötüdür mü diyorsunuz yoksa alınmaması için geçerli bir sebebiniz var mı? Kanıt sunamadıktan sonra savunmanın bir anlamı yok bence. Nedeniye açıklarsanız insanlara daha yardımcı olursunuz.

Neden Samsung alınmaz peki? Alıp bir sorun yaşadınız da siz sorun yaşadınız diye tüm telefonları kötüdür mü diyorsunuz yoksa alınmaması için geçerli bir sebebiniz var mı? Kanıt sunamadıktan sonra savunmanın bir anlamı yok bence. Nedeniye açıklarsanız insanlara daha yardımcı olursunuz.
Düşük fiyat segmentinde pek iyi iş yaptığı söylenemez. 1700-1800 üstü fiyatı geçen telefonları alınabilir.

Düşük fiyat segmentinde pek iyi iş yaptığı söylenemez. 1700-1800 üstü fiyatı geçen telefonları alınabilir.
Ben tam tersini düşünüyorum, babamda A70 var ve 5 senelik 6S Plus daha iyi performans veriyor hatta ön kamerayı ve kamera modlarını saymazsak 6S daha iyi bile diyebiliriz fakat M20/A20 gibi cihazlar o bütçelerde F/P olarak mükemmel olmasalar da iyiler.

Sürekli olarak alt segmentte yeni seriler ve modeller çıkararak yazılımsal desteği çok çabuk kestikleri için. Ayrıca aynı fiyat bandında daha güçlü işlemci ve daha kaliteli chipset sunan modeller varken aradan kısa süre geçmesiyle piyasada adı bile hatırlanmayacak olan ve AMOLED canlı bir ekranı var diye o telefona para gömenlere gülerim.
Şuraya bakın ne kadar da çok parlak ekran sever varmış ben de azaldılar sanıyordum. Bildiğin linç yemişim.

Sürekli olarak alt segmentte yeni seriler ve modeller çıkararak yazılımsal desteği çok çabuk kestikleri için.
Samsung orta, orta üst ve amiral gemisi modellerinin güncelleme desteği hepsinin de 2 yıl bu kadar güncelleme veriyor, bu neredeyse tüm Android firmaları için geçerli. Eskiden Samsung orta seviye modellerine güncelleme desteği fazla vermezdi, son yıllarda bunu düzeltti. Artık bu segment cihazlardan ne alıyorsan al maksimum iki ana Android güncellemesi alıyor.

Parlak ekran sever dediğin panelleri kullandığın Iphone modellerinde de mevcut ve üreticilerinden biri de Samsung. En iyi ekran Amoled, en iyi panel üreticisi de Samsung.

Kalıplaşmış cümleleri de bırakın, arkadaşa ben de Xiaomi almasını önerdim ancak kendisi Xiaomi istemiyor ve M20 almak istiyor annesi için yeterli ve rakip Xiaomi modellerine göre daha ucuz bir cihaz.

Ayrıca parlak sever demeden önce de M20 modelinin ekranına baksan senin için daha iyi olur. Çünkü bu modelde Amoled ekran yok PLS ekran var yani IPS panelin Samsung'taki karşılığı PLS.

Son düzenleme:
Samsung orta, orta üst ve amiral gemisi modellerinin güncelleme desteği hepsinin de 2 yıl bu kadar güncelleme veriyor, bu neredeyse tüm Android firmaları için geçerli. Eskiden Samsung orta seviye modellerine güncelleme desteği fazla vermezdi, son yıllarda bunu düzeltti. Artık bu segment cihazlardan ne alıyorsan al maksimum iki ana Android güncellemesi alıyor.

Parlak ekran sever dediğin panelleri kullandığın Iphone modellerinde de mevcut ve üreticilerinden biri de Samsung. En iyi ekran Amoled, en iyi panel üreticisi de Samsung.

Kalıplaşmış cümleleri de bırakın, arkadaşa ben de Xiaomi almasını önerdim ancak kendisi Xiaomi istemiyor ve M20 almak istiyor annesi için yeterli ve rakip Xiaomi modellerine göre daha ucuz bir cihaz.

Ayrıca parlak sever demeden önce de M20 modelinin ekranına baksan senin için daha iyi olur. Çünkü bu modelde Amoled ekran yok PLS ekran var yani IPS panelin Samsung'taki karşılığı PLS.
Tekrar linçlemediğiniz için teşekkür ederim. Parlak ekran ifadesi M20 modeli için yazılmış bir şey değildi. Yazdığım hiçbir şey M20'ye özümlenmiş şeyler değildi. Samsung markası tarafından üretilmiş alt segment ürünlere tanımladığım ifadelerdi. Buraya dikkat çekmek istiyorum. En iyi ekranın Samsung'da olduğunu zaten belirttim. Bunu inkar edecek kimse yok. M20'nin AMOLED olmayan ekranı bile çoğu orta-üst segment ürünlerden daha iyi görüntü veriyordur. Ama performans her zaman bir tık ön planda olmalı.

@imyourhero M20 modelinin yerine daha iyi Çinli telefonları olduğunu belirttim. Ancak Note 8 ve A3 modelleriyle arada 400 TL fark var. Bu bütçeye sahip olan kişilerin 50-100 TL artırması bile zordur kolay değil, bu bütçede telefon alan kişinin maddi durumu fazla iyi değildir normal olarak.

M20'nin AMOLED olmayan ekranı bile çoğu orta-üst segment ürünlerden daha iyi görüntü veriyordur
Evet Amoled dışında kullandığı PLS ekranları da gayet iyi, kötü değil. Normal koskoca ekran üreticisi.

Ama performans her zaman bir tık ön planda olmalı.
Annesi için alacak, bu yüzden oyun falan oynanmayacak, donanım çokta önem arz etmiyor. Aradaki fiyat farkı için değer A3 ve Note 8 almaya. Kendisi fazla sıkıntıya sokacaksa M20 almanın bir sakıncası yok, annesi için yeterli bir telefon.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı