15000-16000 TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
15000-16000 TL
cızırtıdan kastınız tam olarak nedir ve galiba o laptopun 17.3 lüğünü buldum gibi 18k civarlarında eğer o civarlarda kalırsa galiba en iyisi o şu anlık. Dell de diğer bu tarz isteği olan arkadaşların açtığı forumlarda da gördüm ki bazı insanlar ısınma problemi var diyorlar. Performanstan ziyade benim için ısınma sorunu olması daha kötü.
2. SSD slotunu kullanırsanız Cihazın hoparlöründen cızırtı geliyor ve ekran kapanıyor.

cızırtıdan kastınız tam olarak nedir ve galiba o laptopun 17.3 lüğünü buldum gibi 18k civarlarında eğer o civarlarda kalırsa galiba en iyisi o şu anlık. Dell de diğer bu tarz isteği olan arkadaşların açtığı forumlarda da gördüm ki bazı insanlar ısınma problemi var diyorlar. Performanstan ziyade benim için ısınma sorunu olması daha kötü.
Cızırtı dediği Coil Whine, ekran kartı yüke binince arkadan öyle bir ses çıkıyor fakat sisteme zarar vermez, kulaklık ile bu sorunu çözebilirsiniz.

115W 3060'a sahip işlemci 78 dereceyi geçmiyor. Dell'in işlemcisi 95'ten kolay kolay aşağıya inmiyor.
Cihazın tek sıkıntısı 2.SSD ekleyemiyorsunuz cızırtı problemi oluyor. Ama 1. slot 4TB destekliyor diye biliyorum.
Dynamic Boost ile 130W mı hocam?

Dynamic Boost ile 130W mı hocam?
Dynamic Boost ile 115W.
Bana göre:
115W Intel = 130W AMD.
Oyun performansı olarak.
Hocam 2. Ssd slotu nasıl böyle bir cızırtı sorununa yol açıyor ki? İlk defa böyle bir olay gördüm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
4.51 bunun gibi ben kullanmadığımdan 2. slotu bende sıkıntı yok şuanlık.

Dynamic Boost ile 115W.
Bana göre:
115W Intel = 130W AMD.
Oyun performansı olarak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
4.51 bunun gibi ben kullanmadığımdan 2. slotu bende sıkıntı yok şuanlık.
Bildiğin bozuk hoperlör gibi bir ses çıkıyor, mühendislerin bunu çözmemesi ilginç olmuş.

HDD eklemesi alınır alınmaz yapacağım gibi zaten 1 veyahut 2 TB lik malum günümüz oyunları 100 150 gb arasında takılmakta. Aorus a sayenizde bir tık daha içim ısındı. Ayrıca tekrardan hepinize çok teşekkür ederim. Önümüzdeki 1 ay içerisinde olacak şeylere bağlı tekrardan bir konu açmayı düşünüyorum. Sadece şu an bana yönelmem gereken fikirler gerekti. Ayrıca kimseden MSI Thin ya da Legion 5 ya da Acer predator-nitro gibi öneriler gelmedi. Bunun nedeni isteklerimin karışık olması mı? Çünkü Legion 5 için ısınma olayı yok denecek kadar az diyorlardı. Cızırtı olayının nedeni ise slot2 yi kullanmaksa sorun yok kullanmayıveririm.

HDD eklemesi alınır alınmaz yapacağım gibi zaten 1 veyahut 2 TB lik malum günümüz oyunları 100 150 gb arasında takılmakta. Aorus a sayenizde bir tık daha içim ısındı. Ayrıca tekrardan hepinize çok teşekkür ederim. Önümüzdeki 1 ay içerisinde olacak şeylere bağlı tekrardan bir konu açmayı düşünüyorum. Sadece şu an bana yönelmem gereken fikirler gerekti. Ayrıca kimseden MSI Thin ya da Legion 5 ya da Acer predator-nitro gibi öneriler gelmedi. Bunun nedeni isteklerimin karışık olması mı? Çünkü Legion 5 için ısınma olayı yok denecek kadar az diyorlardı. Cızırtı olayının nedeni ise slot2 yi kullanmaksa sorun yok kullanmayıveririm.
Legionlar ne zaman gelecek bilmiyoruz aylardır yeni legionlari bekliyorlar

Geri
Yukarı