15000-16000 TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
15000-16000 TL
benim sıkça araştırdığım laptoplar arasında;
https://www.hepsiburada.com/lenovo-...1y8009ntx-p-HBCV00000379W4?magaza=Hepsiburada
aynı laptop attıysam kusuruma bakmayın.

UV yaparak ısı düşürülebilir.
UV yaparak da bir yere kadar. Dell Ryzen'ları hiç soğutamıyor.
Performans çok oynuyor mu peki hocam? 10875'lerdeki ısınmayı da bu şekilde azaltabilir miyiz?
Azaltabilirsiniz. Performans azalmıyor hatta artıyor bile diyebilirim. Sıcaklıkları 5 derece düşürebilirsin. Yer yer 8 derece civarı olur.
benim sıkça araştırdığım laptoplar arasında;
https://www.hepsiburada.com/lenovo-...1y8009ntx-p-HBCV00000379W4?magaza=Hepsiburada
aynı laptop attıysam kusuruma bakmayın.
Aorus 15P KC buradaki diğer laptoplardan daha iyidir.

Kesinlikle.

UV yaparak da bir yere kadar. Dell Ryzen'ları hiç soğutamıyor.

Azaltabilirsiniz. Performans azalmıyor hatta artıyor bile diyebilirim. Sıcaklıkları 5 derece düşürebilirsin. Yer yer 8 derece civarı olur.

Aorus 15P KC buradaki diğer laptoplardan daha iyidir.

Kesinlikle çok haklısın aga. Şahsen birkaç laptop incelemesine baktım. Özellikle Technopat'ta videosunu yapmış ben neden daha önceden karşılaşmadım. Bazı oyunlarda RTXON Ultra ayarlarda 75 80 derecelerde gezmesi çok iyi ki ben dediğim gibi RTX olduğu için değil güncel bir kart olduğu için tercih edeceğim. İyi bir soğutma ve bazı gereksiz ayarların kısılmasıyla birlikte 70 üstüne bile çıkmayabilir. Aynı olayı Legion 5'te de gördüm ve çok iyi durumdalardı. Ancak hala MSI için bir ürün göremedim. Sanırsam çok daha üst fiyatlara bu tarz bir cihazı MSI da bulabileceğim. O yüzden şu anlık yorumlarınız için tekrar tekrar teşekkür ederim. Aorus ve Lenovo şu anlık aklımda olanlar. HP ve Acer gibi markalarda da benzer F/P ürünleri yakalayabilirsem tekrar forumda konu açacağım zaman linkleriyle kıyaslamalarını paylaşarak daha rahat karar vermeme yardımcı olacaktır sizlerle birlikte.

Kesinlikle.

Kesinlikle çok haklısın aga. Şahsen birkaç laptop incelemesine baktım. Özellikle Technopat'ta videosunu yapmış ben neden daha önceden karşılaşmadım. Bazı oyunlarda RTXON Ultra ayarlarda 75 80 derecelerde gezmesi çok iyi ki ben dediğim gibi RTX olduğu için değil güncel bir kart olduğu için tercih edeceğim. İyi bir soğutma ve bazı gereksiz ayarların kısılmasıyla birlikte 70 üstüne bile çıkmayabilir. Aynı olayı Legion 5'te de gördüm ve çok iyi durumdalardı. Ancak hala MSI için bir ürün göremedim. Sanırsam çok daha üst fiyatlara bu tarz bir cihazı MSI da bulabileceğim. O yüzden şu anlık yorumlarınız için tekrar tekrar teşekkür ederim. Aorus ve Lenovo şu anlık aklımda olanlar. HP ve Acer gibi markalarda da benzer F/P ürünleri yakalayabilirsem tekrar forumda konu açacağım zaman linkleriyle kıyaslamalarını paylaşarak daha rahat karar vermeme yardımcı olacaktır sizlerle birlikte.
Technopat'ta ki Aorus 15G KC modeli P modeli nispeten daha güçlüdür ve oradaki değerler Auto Fan modu ile test edeilmiş. Max Fan'da çok daha iyi sonuçlar verebiliyor makine.
Rica ederim yeni konu açarsanız etiketlerseniz sevinirim.

Technopat'ta ki Aorus 15G KC modeli P modeli nispeten daha güçlüdür ve oradaki değerler Auto Fan modu ile test edeilmiş. Max Fan'da çok daha iyi sonuçlar verebiliyor makine.
Rica ederim yeni konu açarsanız etiketlerseniz sevinirim.
Tabiki de özellikle Aorus alacak olursam ki şu anlık aklımda olan naçizane cihazlardan biridir, etkiketlerim. Daha güçlüdür kısmını tam olarak anlayamadım. Fakat fanları balanced moda getirip altına iyi bir soğutma ile birlikte ki sesi çok takan birisi değilim sadece ısınma sorunuyla karşılaşmak istemiyorum, gayet iyi sonuç verecektir.

Tabiki de özellikle Aorus alacak olursam ki şu anlık aklımda olan naçizane cihazlardan biridir, etkiketlerim. Daha güçlüdür kısmını tam olarak anlayamadım. Fakat fanları balanced moda getirip altına iyi bir soğutma ile birlikte ki sesi çok takan birisi değilim sadece ısınma sorunuyla karşılaşmak istemiyorum, gayet iyi sonuç verecektir.
G ve P modeli var.
G 105W
P 115 W ekran kartına sahip. P modeli %10 civarı daha güçlü.
Kendiniz ayarlayabiliyorsunuz fanları. Örneğin 70 derece %75 dönsün 80 derece %85 dönsün gibi. Auto modda gayet iyi. İşlemci 88 GPU 84 gördüm maksimum. Rakipleri maksimum fanda 93 altı tutamıyor.
Cihazda mühendislik örneği bir soğutma tasarımı var soğutucu pek işe yaramıyor gibi testlerde.

Pardon arkadaşlar yoğunluktan birkaç şey demeyi unutmuşum. Bu laptopları gördüm özellikle Aorus bizzat takip ettiğim bir laptop. Ancak 17.3 inch daha çok tercihim olur. Dell markasını bazı yerlerde gördüm fakat yeterli bilgim yok onun hakkında. Ayrıca Ryzen işlemci de aynı şekilde 2. plana koymak istediğim bir şey. Ryzen ısınırcılardan değilim fakat yıllardır Intel kullanıyorum ve devam etme gibi bir isteğim var.
Dostum ben de yıllardır Intel+Nvidia ikilisiyle geçirdim ömrümü. Ryzen işlemcilere ve AMD ekran kartlarına şüpheyle yaklaşıyordum. Bu senenin başında ise tamamen dönerek RX5500M ve R7 4800H ikilisine geçtim. İkisinden de memnunum. Şüphelerimi tamamen silip attılar.

Geri
Yukarı