15000-30000 TL yazılım için laptop önerisi

Evet ama bir cihaz saf olarak diğerinden daha iyi soğutma ve özelliklere sahipse ayrı soğutma koyarsın gibi şeylere bakarak öneri yapmıyoruz.
O zaman Nitro 16 ya da soğutma koyarsın yine aynı noktaya gelirsin.

Ekran kartı watt değeri kaç bu cihazın?
95 watt olması gerek hocam

95 watt olması gerek hocam
Nitro 16 140 Watt 4050'ye sahip daha güçlü. İşlemcisi düşük olsa da gaming cihaz önerirken ekran kartına bakılır daha çok, kasa kalitesi, panel ve soğutmadan öne geçiyor ayrı noktalarda Nitro 16.
Bence Nitro 16 hem de daha yeni olmasıyla alınması gereken cihaz.

Nitro 16 140 Watt 4050'ye sahip daha güçlü. İşlemcisi düşük olsa da Gaming cihaz önerirken ekran kartına bakılır daha çok, kasa kalitesi, panel ve soğutmadan öne geçiyor ayrı noktalarda Nitro 16.
Bence Nitro 16 hem de daha yeni olmasıyla alınması gereken cihaz.

Haklısnız hocam ama herhangi bir kronik soruna karşı hazır olunmalı

Unreal Engine kısmını görmemişim. Bakıp tekrar atacağım.

@Kabasakalaksakal Uneral Engine için yüksek kartlı gaming cihaz gerekiyor. Pil ömrü Huawei cihaza göre daha kısa ve fan sesi çıkarabilecek bir cihaz maalesef bunlar
Hocam peki çıkaracağı ses çok rahatsız edici seviyede mi sessiz bir ortamda olacağım dikkat çekici veya rahatsız edici bir şey olur mu ? Veya çok fazla yük altında mı ses çıkarmaya başlıyor olmadı Unreal Engine ile işimi yaparken daha rahat bir yere geçerim.

Hocam peki çıkaracağı ses çok rahatsız edici seviyede mi sessiz bir ortamda olacağım dikkat çekici veya rahatsız edici bir şey olur mu ? Veya çok fazla yük altında mı ses çıkarmaya başlıyor olmadı Unreal Engine ile işimi yaparken daha rahat bir yere geçerim.
Günlük işler, sosyal medyada surf gibi işlemlerde ses çıkarmaz, ama Unreal Engine ile işlem yapacağınız, ekran kartına yük binecek durumlarda ses çıkarır. Nasıl bir ses olacağı konusunda bir şey diyemem ama büyük projeler olmadığı sürece rahatız edici olmaz normal fan sesi olur diye düşünüyorum.

Günlük işler, sosyal medyada surf gibi işlemlerde ses çıkarmaz, ama Unreal Engine ile işlem yapacağınız, ekran kartına yük binecek durumlarda ses çıkarır. Nasıl bir ses olacağı konusunda bir şey diyemem ama büyük projeler olmadığı sürece rahatız edici olmaz normal fan sesi olur diye düşünüyorum.
Hocam bu arada sizin önerdiğinizi ya da şunu almayı düşünüyorum HP Victus 16-S0060NT 8D7V8EA Ryzen 7 7840HS 16 GB 1 TB SSD RTX3050 16.1" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

bunun hakkında ki düşünceniz ne acaba ? Bunu atmamın sebebi şu Acer 6 çekirdek iken bu model 8 çekirdek sanki işlemci hızı olarakta farkları var. R5 ve R7 gibi farkta var tabii ekran kartı 3000 serisi ama işlemci ile daha çok içli dışlı olacağım gibi duruyor. Fikrinizi öğrenebilir miyim acaba ? Bir de acaba kasa sağlamlıklarını biliyor musunuz ?

Hocam bu arada sizin önerdiğinizi ya da şunu almayı düşünüyorum HP Victus 16-S0060NT 8D7V8EA Ryzen 7 7840HS 16 GB 1 TB SSD RTX3050 16.1" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

bunun hakkında ki düşünceniz ne acaba ? Bunu atmamın sebebi şu Acer 6 çekirdek iken bu model 8 çekirdek sanki işlemci hızı olarakta farkları var. R5 ve R7 gibi farkta var tabii ekran kartı 3000 serisi ama işlemci ile daha çok içli dışlı olacağım gibi duruyor. Fikrinizi öğrenebilir miyim acaba ? Bir de acaba kasa sağlamlıklarını biliyor musunuz ?
Bir de ek olarak

Bir de ek olarak

3050 cihaz almayın.

3050 cihaz almayın.

Hocam diğerleri benim içime sinmedi bütçeyi arttırdım.

Sizin çoğu konuda bu laptopu önerdiğinizi gördüm bana da mantıklı geldi ama bu işlemcinin Turbo Boost'u var mı ondan emin olamadım işlemci hızı 2.10 yazıyor. Intel'in sitesinde de 12700 olarak arattım ama Desktop olarak karşıma çıktı. Sonuna H koyunca mobile versiyon çıkıyor da bizim bu linklerdekilerin hiçbirinin sonunda H yok emin olamadım ne yapacağımdan :D

Geri
Yukarı