16.000-18.000 TL X99 Sistem Toplama

Adam sadece oyun oynamayacak. x99 istiyor niye Z170 diziyorsun. Zaten bu bütçe ile x99 ile 1080 SLI yapılabilir Z170'e düşürmeye gerek yok. Zaten tek 1080 4 K 60 kare veriyor. Freesync ne alaka?
Kendi önerimi yaptım ve neyi neden eklediğimide gayet net açıkladığımı düşünüyorum. SLI+İ7 6700K ile tek kart+X99 sistemin farkını anlamanı umuyorum.

İllaki X99 istiyorum dediğini ve i7 6700K ile sadece oyun oynandığını düşünüyorsun sanırım.

İş için x99 farkını anlamanı umuyorum. 18000 liraya 1080 SLI ile x99 yapılır diyorum bunu da anlamanı umuyorum. Hat sayısı farkını da bildiğini düşünüyorum. Dört kanal falan hani bu farkları biliyorsun zaten.

İş için x99 farkını anlamanı umuyorum. 18000 liraya 1080 SLI ile x99 yapılır diyorum bunu da anlamanı umuyorum. Hat sayısı farkını da bildiğini düşünüyorum. Dört kanal falan hani bu farkları biliyorsun zaten.
18.000 TL'ye ekipman dahil X99+SLİ sistem dizebilemeyiz demedim benim topladığım bir dünya lüks ekipmana rağmen 3000TL gibi bütçe artıyor. Dilerse 2000TL fark ile http://www.vatanbilgisayar.com/intel-core-i7-5930k-soket-2011v3-6-cekirdekli-35ghz-15mb-onbellek-140w-islemci.html
MSI X99A SLI PLUS Intel X99 Soket 2011V3 DDR4 3333Mhz(O.C) USB 3.1 Anakart alabilir.

@Silinen üye
Bu bütçe ile çift kanal 16 hat sayısı olmaması gerek. Böyle olması daha iyi. Bellekler de 2*8 yerine 4*4 olursa daha iyi olacak. Bir de 6850K işlemci tam olur. Monitör olarak da Freesync tamamen gereksiz kalıyor. IPS 4 K 28" alır. Vatan bilgisayardan almasa daha iyi olacak ama.

@Silinen üye
Bu bütçe ile çift kanal 16 hat sayısı olmaması gerek. Böyle olması daha iyi. Bellekler de 2*8 yerine 4*4 olursa daha iyi olacak. Bir de 6850K işlemci tam olur. Monitör olarak da Freesync tamamen gereksiz kalıyor. IPS 4 K 28" alır. Vatan bilgisayardan almasa daha iyi olacak ama.
1-Vatanda dediğin bazı bileşenler mevcut değil fakat dediklerini 700TL BW klavye yerine 300TL G710+ alırsa gene mekanik klavye tarzında vs ekipmandan kısarak yapabilir.
2-Vatan'da bu parçaların çoğunun daha iyisi genellikle mevcut olmadığı için birşey diyemiyorum.
3-FreeSync yırtılmaları engelliyor diye biliyorum ve gereksiz olmasa yapmazlar.
4-Belleklerdede dediğine göre yurt dışından ekleme yapacak konuyu okusaydın görürdün.

Freesync AMD kartlarda oluyor, nVidia kartlar için yapmadılar yani onu. :) Bellek kısmını okudum ancak aklımdan çıkmış. Vatan bilgisayar tamamen sorun yahu. Yani çok pahalı. Hem yurt dışına çıkıyor. Yurt dışında attığım videolardaki sistemi birebir toplayabilir. Ekran kartını özel soğutma alır falan. Hatta daha iyisi yapılır. Buradan alması kötü olur.

Kusra bakmayın GSync vardı sanırım Nvidia için dikkat etmedim. Yerinde olsam yurt dışından custom sıvı soğutmalı yanarlı dönerli bir sistem toplar birde O.C yapardım torunlarıma bırakırdım bilgisayarı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı