16.000-18.000 TL X99 Sistem Toplama

İşlemciyi neden 6950X yapmadın ?
5960X 4000TL iken 6950X 8000TL'ye varan fiyatlara sahip(yaklaşık 7400TL ve bazı sitelerde 8000TL)
Bunu taktığınız zaman geriye 8000TL kalıyor ve zaten 3000TL'si ekran kartına gidiyor. Monitörü vs. para yetmiyor.

Hocam bu PC'ye ikinci bir GTX 1080 takarsanız rahat 7-8 sene sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.
O kadar ileri gitmeyelim bence. Çünkü teknoloji artık günler içine kalmadan saatler içinde değişebiliyor. Japonlar kafa yorup bu şekilde ilerlemeye devam ederlerse durdurulmayacak bir teknoloji gücü olacak gibi geliyor açıkçası.

Arkadaşlar 25 Ağustos tarihinde Vatan Bilgisayar'a gidip tamamen sistemi toplatacağım. Fiyatları aldım. Son kontrol için bu başlığı açıyorum. Tavsiyeleriniz varsa lütfen benimle paylaşın. Ayrıca sistem mezuniyet hediyemdir hayali değildir. 25 Ağustos tarihinde fotoğraflarını paylaşacağım, tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

• Intel i7 5960X İşlemci "6900K sistemde olmadığı için elimde sadece bu ürünün fiyatı var" --- 1150 $
  • MSI X99A Godlike Carbon Anakart --- 636 $
  • MSI DS502 Gaming Surround 7.1 Kulaklık --- 0.01 $
  • Corsair 16GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR 4 3000 MHZ CL 15 Dual Kit Ram --- 109 $
  • MSI GTX 1080 GAMING X 8G Ekran Kartı --- 904 $
  • Samsung 256GB 950 Pro M2 v-Nand SSD --- 206 $
  • Seagate 2 TB Barracuda Sata 7200 RPM Harddisk --- 92.5 $
  • Cooler Master HAF X 942 Kasa --- 202 $
  • Zalman Reserator3 Max Sıvı Soğutma Sistemi --- 104 $
  • FSP Hydro G 750 Serisi 80PLUS GOLD 850W Güç Kaynağı ( Bu üründen emin değilim ) --- 139 $
  • Pioneer BDR-209EBK Bluray/CD/DVD Yazıcı --- 76 $
  • Asus 27" PA279Q 2K 4MS 165HZ IPS Monitör --- 1036,83 $
  • Asus PCE-AC51 300MBPS-433 MBPS Dual-Bant Kablosuz-AC PCI-E Kart --- 100,85 $

Dolar 3,07 kuru ile TL cinsinden 16983 Lira yapıyor.

Bütçem 16000-18000 TL arası.

2008 model Opel Astra yerine bu sistemi alıyorum arkadaşlar, üniversitede tarih öncesinden kalma laptop ile idare ettim patlama yapacağım :)
Eğer hala sipariş etmediyseniz-tüm yorumları okumadığım için soruyorum.- az daha beklemenizi öneririm. Okuduğum yorumlar da bununla ilişkili ve yeni TITAN X çok iyi olacak gibi geliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Demin yanlış görmediysem bir kişi daha bu videoyu paylaştı. Tam paylaştığım kadar tutan bu sistem seni şu gelişen teknolojiye karşı çok uzun diyememem ama uzun süre götürebilir. Ve şunu söylemeliyim ki görüntüsü harika! Ve gene eklemek istedigim bir sey: Yuksek elektrik faturalarina hazir ol kardesim @Sissela :)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    10,3 KB · Görüntüleme: 119
Son düzenleme:
5960X 4000TL iken 6950X 8000TL'ye varan fiyatlara sahip(yaklaşık 7400TL ve bazı sitelerde 8000TL)
Bunu taktığınız zaman geriye 8000TL kalıyor ve zaten 3000TL'si ekran kartına gidiyor. Monitörü vs. para yetmiyor.

O kadar ileri gitmeyelim bence. Çünkü teknoloji artık günler içine kalmadan saatler içinde değişebiliyor. Japonlar kafa yorup bu şekilde ilerlemeye devam ederlerse durdurulmayacak bir teknoloji gücü olacak gibi geliyor açıkçası.

Eğer hala sipariş etmediyseniz-tüm yorumları okumadığım için soruyorum.- az daha beklemenizi öneririm. Okuduğum yorumlar da bununla ilişkili ve yeni TITAN X çok iyi olacak gibi geliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Demin yanlış görmediysem bir kişi daha bu videoyu paylaştı. Tam paylaştığım kadar tutan bu sistem seni şu gelişen teknolojiye karşı çok uzun diyememem ama uzun süre götürebilir. Ve şunu söylemeliyim ki görüntüsü harika! Ve gene eklemek istedigim bir sey: Yuksek elektrik faturalarina hazir ol kardesim @Sissela :)

O konuda haklısınız hocam yeni nesil ekran kartları 2 seneye gelir zaten en iyisi tekli ekran kartı. Zaten GTX 1080 şuan en iyi ekran kartı konumunda.

@Sissela
Sistemi yurt dışında toplayın. Burada kar payı diye milleti kazıklıyorlar. TechSource kanalındaki $5800 değerindeki bilgisayarı toplayabilirsiniz. Burada bire alıp beşe satıyorlar yurt dışına gittiniz sanırsam. Oradan sistemi toplayın 2000 liraya 1080 almak varken buradan pahalıya almayın. Yani baştan hata ettiniz buradan almayı düşünmekle. Yurt dışına çıkan birisi sistemi burada toplamayı düşünmesin yani.

Arkadaşlar Wifi buldum yazıyorum , gümrükte ağırlık problemim var ayrıca tüm bavulları tek tek açıp arıyorlar 250Euro hediyelik sınır mevcut en fazla ram ve 850pro SSD alabileceğim. Tur ile birlikteyiz bugüne kadar her bavul açılmış. Keşke sizin söylediğiniz gibi yapabilsem.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı