16 bin TL'ye NVIDIA hazır sistem vs AMD hazır sistem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@laptopdakiamdişlemci Hocam OBS kaydında 40 FPS nasıl düşürebilir yahu yarın kayıt alıp atacağım gerçekten ya ben AMD kart kullanmıyorum ya da siz yanılıyorsunuz. Yaptığınız şey NVIDIA fanboyluğundan başka bir şey değil. Oradan buradan bir şeyler duymuşsunuz, doğruluğunu yanlışlığını bilmeden savunuyorsunuz FSR, çamur gibi görüntü veriyor diyorsunuz. FSR 2.0'dan haberiniz yok daha. İki insan tipiyle bir daha tartışmaya girmemeye karar verdim. 1. SteelSeries fanboyu 2. NVIDIA fanboyu.

AMD'nin kendi yazılımını diyorum kanka.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tercihini neden yana kullanacaksın bilmiyorum ama merak ettim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu rehberde tek tek iyi bir sistem bile topluyorsun. Şuan piyasa biraz sıkıntılı 3060 veya 3060 tili hazır sistemleri beklerseniz iyi olur biraz.
İndirimli RTX 3060 ve i5 12400f sistem bulursam onu alırım, bulamazsam AMD ile ilgili tüm detayları araştırıp AMD'ye yönelebilirim. O da olmazsa indirimli RTX 3050 sistem çok bulunuyor, yeter deyip onu alırım, hem daha ucuza gelmiş olur. Zaten çoğu zaman Fifa ve Pubg oynayacağım. İşlemcim iyi olsun ileride ekran kartımı değiştiririm diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
AMD'nin kendi yazılımını diyorum kanka.

Başta OBS diyordun ama hiç fark etmez. Kendi yazılımıyla da telefondan video çekip atabilirim, kaç FPS düşürdüğüne birlikte bakarız. Dediğim gibi ya ben AMD kart kullanmıyorum ya da sen yanılıyorsun. Cevap belli diye düşünüyorum.

İndirimli RTX 3060 ve i5 12400F sistem bulursam onu alırım, bulamazsam AMD ile ilgili tüm detayları araştırıp AMD'ye yönelebilirim. O da olmazsa RTX 3050 yeter deyip onu alırım, hem daha ucuza gelmiş olur. Zaten çoğu zaman FIFA ve PUBG oynayacağım. İşlemcim iyi olsun ileride ekran kartımı değiştiririm diye düşünüyorum.

En mantıklısı sizin araştırıp her iki markanın da genel kullanıcı yorumlarına bakıp almanızdır. Genel olarak söylüyorum, bir fanboyun dediğine bakarak bir şey alınmaz. Onlar her zaman fanboyu olduğu markayı sanki babasının firmasıymış gibi gözlerini kapatıp savunmak için elinden geleni yapacaktır. Genel olarak AMD kullanıcıları ne diyor, NVIDIA kullanıcıları ne diyor diye bir araştırın. İçinize sineni alın.

İndirimli RTX 3060 ve i5 12400f sistem bulursam onu alırım, bulamazsam AMD ile ilgili tüm detayları araştırıp AMD'ye yönelebilirim. O da olmazsa RTX 3050 yeter deyip onu alırım, hem daha ucuza gelmiş olur. Zaten çoğu zaman Fifa ve Pubg oynayacağım. İşlemcim iyi olsun ileride ekran kartımı değiştiririm diye düşünüyorum.
Bence de eğer beklemek sizin için sorun değilse bekleyin. Sürekli güzel sistemler paylaşan youtube kanallarını takip edin bildirimlerini açın hazırda bekleyin. Çok güzel fiyatlı sistemler çıkıyor. PC Hocası, Donanım Arşivi, Mert Bayantemur gibi kanallar sürekli sistem paylaşıyorlar. Önceliğiniz RTX 3060 olsun.

Başta OBS diyordun ama hiç fark etmez. Kendi yazılımıyla telefondan video çekip atabilirim, kaç FPS düşürdüğüne birlikte bakarız. Dediğim gibi ya ben AMD kart kullanmıyorum ya da sen yanılıyorsun. Cevap belli diye düşünüyorum.

En mantıklısı sizin araştırıp her iki markanın da genel kullanıcı yorumlarına bakıp almanızdır. Genel olarak söylüyorum, bir veya birkaç fanboyun dediğine bakarak bir şey alınmaz. Onlar her zaman fanboyu olduğu markayı sanki babasının firmasıymış gibi gözlerini kapatıp savunmak için elinden geleni yapacaktır. Genel olarak AMD kullanıcıları ne diyor, NVIDIA kullanıcıları ne diyor diye bir araştırın. İçinize sineni alın.
Doğru söylüyorsunuz, günün sonunda PC'nin başında oturup memnun olacak ya da olmayacak kişi benim. Ben hepinizden fikir ve bilgi almak istedim güzel oldu. Hiçbirinizi fanboy olarak görmüyorum bu arada, hepinize teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

Başta OBS diyordun ama hiç fark etmez. Kendi yazılımıyla da telefondan video çekip atabilirim, kaç FPS düşürdüğüne birlikte bakarız. Dediğim gibi ya ben AMD kart kullanmıyorum ya da sen yanılıyorsun. Cevap belli diye düşünüyorum.

En mantıklısı sizin araştırıp her iki markanın da genel kullanıcı yorumlarına bakıp almanızdır. Genel olarak söylüyorum, bir veya birkaç fanboyun dediğine bakarak bir şey alınmaz. Onlar her zaman fanboyu olduğu markayı sanki babasının firmasıymış gibi gözlerini kapatıp savunmak için elinden geleni yapacaktır. Genel olarak AMD kullanıcıları ne diyor, NVIDIA kullanıcıları ne diyor diye bir araştırın. İçinize sineni alın.

AMD kullanıcıları da memnun değil zaten, 7 tane hata aldım diyorsunuz bir de utanmadan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sadece tartışmış arkadaşa yardımcı olmamışsınız, aynı dert aynı ikilemde bende kaldım yaklaşık 1 ay kadar önce şu anda 11400F, 6750XT ekran kartlı bir sistem aldım.
Sistemi alalı yaklaşık 2 ay olacak WattMan hatası adında bir hata ile karşılaşmadım tık demedi.
Objektif olmak gerekirse 3060 ile 6700 XT asla kıyaslanamaz diyorum 6700 XT gerçekten çok güçlü bir kart fakat bazı durumlarda 6750XT'yi 6700 fiyatından daha uyguna bulabiliyorsun İncehesap'ta bunu takip etmeni öneririm.
Ben AMD'ya da NVIDIA fanboyu değilim her zaman fiyat performanstan yanayım ki 9 yıl boyunca NVIDIA kullandım bu benim ilk AMD ekran kartım.
Abarttıkları kadar problem yok hatta ben henüz hiç karşılaşmadım.
Şöyle ki insan bir RTX arıyor mu girdiği oyunda, evet o ayrıcalığı hiç kullanamadığım için merak ediyorum fakat RTX'li bir sistemde yarım saat oyun oynasam muhtemelen döndüğüm zaman kendi bilgisayarımdan soğumuş olmam, yani anlatmak istediğim şey arada dağlar uçurumlar farklar yok dostum kararını kendin vermelisin. 6700 hatta biraz daha üzerine çıkabilirsen 6750 XT'yi yakalayabileceğini düşünüyorum.

Dipnot: FSR gibi gibi AMD'nin de yazılımları var internette kıyaslamalarına bakmanı öneririm. Gerçekten arkadaşların abarttığı kadar bir fark yok.. Her iki taraf da takım tutar gibi savunma yapmışlar...
Şu konuya da göz atmanı öneririm kesinlikle objektif yorumlar olduğunu düşünüyorum;

Gönlüm Nvidia'dan yana çünkü Amd ekran kartlarında çok fazla sürücü hatası ya da istenilen performansı verememe durumları oluyor. Hatta bir konuda Recep Baltaş da bunu söylemişti. Ama 6700XT ile RTX 3050 arasında çok büyük bir performans farkı var. işlemciyi i5 12400f yap ya da onun muadili bir Amd işlemci ile değiştir.

Gönlüm NVIDIA'dan yana çünkü AMD ekran kartlarında çok fazla sürücü hatası ya da istenilen performansı verememe durumları oluyor. Hatta bir konuda Recep Baltaş da bunu söylemişti. Ama 6700XT ile RTX 3050 arasında çok büyük bir performans farkı var. İşlemciyi i5 12400F yap ya da onun muadili bir AMD işlemci ile değiştir.

Evet sürücü konusunda NVIDIA daha iyi ama forumda gördüğüm sorunların %75'i basitçe sürücü değiştirerek ya da WHQL sürüme geçerek düzeliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı