16 bin TL'ye NVIDIA hazır sistem vs AMD hazır sistem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet sürücü konusunda NVIDIA daha iyi ama forumda gördüğüm sorunların %75'i basitçe sürücü değiştirerek ya da WHQL sürüme geçerek düzeliyor.
WattMan hatası da çok büyük sıkıntı oluyor. Şans işi oluyor ama genelde. Bazıları sürekli WattMan yerken bazıları ise hiç karşılaşmıyor.

Arkadaşlar sadece tartışmış arkadaşa yardımcı olmamışsınız, aynı dert aynı ikilemde bende kaldım yaklaşık 1 ay kadar önce şu anda 11400F, 6750XT ekran kartlı bir sistem aldım.
Sistemi alalı yaklaşık 2 ay olacak WattMan hatası adında bir hata ile karşılaşmadım tık demedi.
Objektif olmak gerekirse 3060 ile 6700 XT asla kıyaslanamaz diyorum 6700 XT gerçekten çok güçlü bir kart fakat bazı durumlarda 6750XT'yi 6700 fiyatından daha uyguna bulabiliyorsun İncehesap'ta bunu takip etmeni öneririm.
Ben AMD'ya da NVIDIA fanboyu değilim her zaman fiyat performanstan yanayım ki 9 yıl boyunca NVIDIA kullandım bu benim ilk AMD ekran kartım.
Abarttıkları kadar problem yok hatta ben henüz hiç karşılaşmadım.
Şöyle ki insan bir RTX arıyor mu girdiği oyunda, evet o ayrıcalığı hiç kullanamadığım için merak ediyorum fakat RTX'li bir sistemde yarım saat oyun oynasam muhtemelen döndüğüm zaman kendi bilgisayarımdan soğumuş olmam, yani anlatmak istediğim şey arada dağlar uçurumlar farklar yok dostum kararını kendin vermelisin. 6700 hatta biraz daha üzerine çıkabilirsen 6750 XT'yi yakalayabileceğini düşünüyorum.

Dipnot: FSR gibi gibi AMD'nin de yazılımları var internette kıyaslamalarına bakmanı öneririm. Gerçekten arkadaşların abarttığı kadar bir fark yok.. Her iki taraf da takım tutar gibi savunma yapmışlar...
Şu konuya da göz atmanı öneririm kesinlikle objektif yorumlar olduğunu düşünüyorum;
Teşekkür ederim çok güzel açıklama olmuş. Nvidia alasım var ama fiyatlar düşmezse AMD alacağım mecburen. Yazılımı beni korkutsa da daha yüksek performans alacağım için alınır diye düşünüyorum artık. @xLykia

İşlemciyi i5 12400f ya da Ryzen 5 5600 almak istiyorum. @Iori Yagami

Son düzenleme:
@xLykia haklısınız hocam, biraz gereksiz ve yersiz bir tartışma oldu. Tartışma daha da uzamıştı ancak moderatörler silmiş sanırım bazı yazılanları. Aynı şekilde benim de önceki bütün kartlarım NVIDIA'ydı, ilk defa RX 6600 kullandım ve memnun kaldım. Arkadaşın NVIDIA'yı babasının firmasıymış gibi savunmasına, FSR'ye çamur gibi görüntü veriyor, kayıt alınca 40 FPS düşürüyor, sürekli WattMan hatası veriyor ve AMD kullanıcıları memnun değil demesine tutuldum ve kendi bildiğim doğruları anlatmaya çalıştım. Ancak söylediğim gibi, fanboya bir şey anlatamazsın. O her zaman bildiğini okur. Fanboy olduğunu anladığım anda bırakmalıydım tartışmayı. WattMan hatasına gelecek olursak, bu hata sadece AMD ekran kartıyla alakalı bir durum değil. Sistemde uyumsuz çalışan herhangi bir parça olursa da bu hatayı verebiliyor. AMD sürücü konusunda biraz daha narin sadece ancak bu NVIDIA'nın sürücü konusunda daha iyi olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bana kalırsa sırf sürücü hatası alırım korkusuyla daha fazla para verilip daha düşük bir performans alınmamalı. @mionellessi Hocam kusura bakmayın tekrardan, şimdiden hayırlı olsun alacağınız sistem.

Teşekkür ederim çok güzel açıklama olmuş. Nvidia alasım var ama fiyatlar düşmezse AMD alacağım mecburen. Yazılımı beni korkutsa da daha yüksek performans alacağım için alınır diye düşünüyorum artık. @xLykia

İşlemciyi i5 12400f ya da Ryzen 5 5600 almak istiyorum. @Iori Yagami
Eğer ki NVIDIA kategorisinde 3070 ya da 3070 Ti almayacaksan bunun altındaki kartların 6750XT muadili olduğunu düşünmüyorum.

@mionellessi Geçenki 13K'lık 3060 sistemin stokları yenilenmiş.

Teşekkür ederim az önce işlemciyi i5 12400f ve kasayı Cooler Master yapıp satın aldım, bayağı bir masraflı oldu. Şimdi uygun fiyatlı monitör bulmam lazım. Monitörlerin neredeyse hepsi 3.000 tl üstü, 3.000 tl altında öneriniz var mıdır?
@celilemrednsmnt @Gapirkont

Eğer ki NVIDIA kategorisinde 3070 ya da 3070 Ti almayacaksan bunun altındaki kartların 6750XT muadili olduğunu düşünmüyorum.
İ5 ve 3060 sistem aldım, biraz maliyetli oldu ama AMD alasım gelmedi.

Teşekkür ederim az önce işlemciyi i5 12400f ve kasayı Cooler Master yapıp satın aldım, bayağı bir masraflı oldu. Şimdi uygun fiyatlı monitör bulmam lazım. Monitörlerin neredeyse hepsi 3.000 tl üstü, 3.000 tl altında öneriniz var mıdır?

Hayırlısı olsun hocam kesinlikle sizi üzmeyecektir tek kaybınız 2k çözünürlükte 20 FPS değeri oldu. Yüksek sistemler bunlar hocam iki sistemde kesinlikle üzmezdi zaten güle güle mavi ekransız kullanın 😇
1665673638122.png

Tercih sizin sonuçta bizimki bir öneri sadece. 3 bin TL altında uygun monitör yok. Eli yüzü düzgün bir monitör için en az 4 bin TL gerekiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı