16 GB RAM düşük GPU kullanımı

sofaly

Hectopat
Daha fazla  
16 GB RAM.
2060 Super.
Ryzen 5 2600.
1080 (DSR ile 2K'yı da denedim) sürekli 8 GB RAM'i 16 yapın düzelir dediniz. Bir 8 GB RAM daha satın aldım ve hiçbir şey değişmedi. Sorunun çözümü ne olabilir? Oyunlar ekran kartı odaklı oyunlar. RDR2 GTA vsürücler güncel. Oyunlar korsan değil. Ryzen 5 2600 onu beslemez demeyin internetteki tüm testlerde besliyor. Güç kaynağı 550W FSP. O da gayet yetiyor. Sürücüleri DDU ile kaldırıp yeniden kurdum. Hem performans ayarlarında hem de kalite ayarında denedim. Grafikler GTA V'de Full RDR2'de önerilen ayarlar. Tüm bunların yanında korsan olan Call of Duty Modern Warfare Remastered'da GPU kullanımı %99 olup FPS internetteki testlerdeydi. Bu durumla ilgili yaklaşıık 20 konu açtım. Artık lütfen birisi yardım etsin. Ekran kartında sıkıntı yok garantiye verip değişim yaptılar ve yeni ekran kartı yolladılar. Vyscn açık değil. FPS sabitleyen bir durum yok. Ne güzel ekran kartın yorulmuyor demeyin artık FPS düşük.

O işlemci CPU yüklü oyunlarda OC ile bile RTX 2060 seviyesi ekran kartlarına bariz bir şekilde darboğaz yapıyor. 2060 Super'le oluşan bu verim kaybına çok da şaşırmamak gerek. Belirtmiş olduğunuz oyunlar için ayarları full ultraya almaktan başka çareniz yok, hatta sanal çözünürlük ölçeklendirmesini 1440p'ye almanız daha sağlıklı olacaktır. O işlemci bir R5 3600 değil, 1080p'de ahım şahım harikalar yaratamaz o kartla.

O işlemci CPU yüklü oyunlarda OC ile bile RTX 2060 seviyesi ekran kartlarına bariz bir şekilde darboğaz yapıyor. 2060 Super'le oluşan bu verim kaybına çok da şaşırmamak gerek. Belirtmiş olduğunuz oyunlar için ayarları Full Ultra'ya almaktan başka çareniz yok, hatta sanal çözünürlük ölçeklendirmesini 1440P'ye almanız daha sağlıklı olacaktır. O işlemci bir R5 3600 değil, 1080P'de ahım şahım harikalar yaratamaz o kartla.

Hocam internette aynı işlemci ve aynı ekran kartı var. Sonuçlar çok daha yüksek. Bir de zaten DSR ile çözünürlük artırdığımı yazmıştım.

16 GB RAM.
2060 Super.
Ryzen 5 2600.
1080 (DSR ile 2K'yı da denedim) sürekli 8 GB RAM'i 16 yapın düzelir dediniz. Bir 8 GB RAM daha satın aldım ve hiçbir şey değişmedi. Sorunun çözümü ne olabilir? Oyunlar ekran kartı odaklı oyunlar. RDR2 GTA vsürücler güncel. Oyunlar korsan değil. Ryzen 5 2600 onu beslemez demeyin internetteki tüm testlerde besliyor. Güç kaynağı 550W FSP. O da gayet yetiyor. Sürücüleri DDU ile kaldırıp yeniden kurdum. Hem performans ayarlarında hem de kalite ayarında denedim. Grafikler GTA V'de Full RDR2'de önerilen ayarlar. Tüm bunların yanında korsan olan Call of Duty Modern Warfare Remastered'da GPU kullanımı %99 olup FPS internetteki testlerdeydi. Bu durumla ilgili yaklaşıık 20 konu açtım. Artık lütfen birisi yardım etsin. Ekran kartında sıkıntı yok garantiye verip değişim yaptılar ve yeni ekran kartı yolladılar. Vyscn açık değil. FPS sabitleyen bir durum yok. Ne güzel ekran kartın yorulmuyor demeyin artık FPS düşük.
aynı sorunlardan muzdaribim bende çözümünü bulamadım sorunun çözüme ulaştı mı ulaştı ise nasıl yaptığını anlatabilir misin ?
Ryzen 3 2200g
16GB çift kanal ram 2400mhz
RX580 4 GB
500W Powerboost PSU
1 tb hdd

Yeni konular

Geri
Yukarı